Aktuality - archiv 1.5.2011

Kontaktný gól prišiel neskoro

Peter Čögley: „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch“

Päť zápasov a len jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry. Taká je trojročná bilancia AS Trenčín na ihrisku LAFC Lučenec. Zverenci trénera Adriána Guľu majú s máloktorým tímom v súťaži podobnú bilanciu. „Trikrát som tam hral a ani raz som tam nevyhral,“ skonštatoval po sobotňajšej prehre Peter Čögley.

Oba góly domácich padli po vydarených strelách zo štandardných situácií. „Boli to nechytateľné strely. Miloš (Volešák) tam toho veľa nemohol urobiť, bol bezmocný. Ak to dobre trafíte, je to tam. Dali sme síce kontaktný gól, ale už nám nezostalo veľa času na vyrovnanie. Jazdili sme, bojovali, no prichádzajú aj takéto zápasy,“ skonštatoval krajný obranca AS.

Jeden z najväčších srdciarov v trenčianskom drese vylúčil akékoľvek podcenenie súpera. „Niekto si môže myslieť, že oslavy postupu trvali celý týždeň. Niečo podobné by sme si nedovolili. Našim cieľom bolo potvrdiť triumf v súťaži a postup. Nechceme myslieť slovensky a do konca sezóny žiť s jedného čiastkového úspechu. Navyše, tréner Guľa by nám to neprepáčil,“ povedal Čögley a napriek prehre s ľahkým úsmevom dodal: „Fanúšikov sme si naučili na víťazstvá a neradi by sme ich od toho odúčali.“

Kde potom hľadať príčiny druhej prehry v aktuálnom ročníku? „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch. Neprichádzali potrebné centre. Dlho sme príliš špekulovali a loptu posúvali okolo celého ihriska.“

Nestalo sa po prvý raz, že Trenčín nenašiel v Lučenci žičlivé prostredie. „Chápeme fandenie domácemu tímu, ale nevidím dôvod, aby nás ľudia hrubo urážali. Domáci hráči nám zas nadávali za to, že napriek jasnému postupu sa snažíme o zisk bodov. Neradi tam hrávame a verím, že tam už nikdy nenastúpime. Svoje si opäť vypočul Aldo (Báez).  Po takýchto zápasoch si vážime prostredie, aké vládne napríklad v Michalovciach,“ dodal Čögley.

Autor: mg
Rozpis zápasov
16:30 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
6:1 Trenčín
Prípravný, 18.1.2020
AS Trenčín - FC Viktoria Otrokovice
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.1.2020

ASTV | David Depetris po prvom tréningu v Ayia Napa

ASTV vám prináša rozhovor s Davidom Depetrisom po prvom tréningu v cyperskom letovisku...

florbal 20.1.2020

Florbal | Žiaci nesklamali na najväčšom mládežníckom turnaji na svete

Mladší žiaci Florbalového klubu AS Trenčín sa hneď na začiatku roka...

Aktuálne 19.1.2020

Zimná príprava | Na sústredenie na Cypre odcestovalo 25 hráčov

Fortunaligový tím AS Trenčín odcestoval v nedeľu skoro ráno na dvanásť dní...

ASTV 19.1.2020

ASTV | Zostrihy z prípravných zápasov proti Opave a Otrokoviciam

ASTV vám prináša zostrihy z prípravných zápasov proti SFC Opava (4:3) a FC...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak