Aktuality - archiv 1.5.2011

Kontaktný gól prišiel neskoro

Peter Čögley: „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch“

Päť zápasov a len jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry. Taká je trojročná bilancia AS Trenčín na ihrisku LAFC Lučenec. Zverenci trénera Adriána Guľu majú s máloktorým tímom v súťaži podobnú bilanciu. „Trikrát som tam hral a ani raz som tam nevyhral,“ skonštatoval po sobotňajšej prehre Peter Čögley.

Oba góly domácich padli po vydarených strelách zo štandardných situácií. „Boli to nechytateľné strely. Miloš (Volešák) tam toho veľa nemohol urobiť, bol bezmocný. Ak to dobre trafíte, je to tam. Dali sme síce kontaktný gól, ale už nám nezostalo veľa času na vyrovnanie. Jazdili sme, bojovali, no prichádzajú aj takéto zápasy,“ skonštatoval krajný obranca AS.

Jeden z najväčších srdciarov v trenčianskom drese vylúčil akékoľvek podcenenie súpera. „Niekto si môže myslieť, že oslavy postupu trvali celý týždeň. Niečo podobné by sme si nedovolili. Našim cieľom bolo potvrdiť triumf v súťaži a postup. Nechceme myslieť slovensky a do konca sezóny žiť s jedného čiastkového úspechu. Navyše, tréner Guľa by nám to neprepáčil,“ povedal Čögley a napriek prehre s ľahkým úsmevom dodal: „Fanúšikov sme si naučili na víťazstvá a neradi by sme ich od toho odúčali.“

Kde potom hľadať príčiny druhej prehry v aktuálnom ročníku? „Najmä v prvom polčase nám chýbala hra v krídelných priestoroch. Neprichádzali potrebné centre. Dlho sme príliš špekulovali a loptu posúvali okolo celého ihriska.“

Nestalo sa po prvý raz, že Trenčín nenašiel v Lučenci žičlivé prostredie. „Chápeme fandenie domácemu tímu, ale nevidím dôvod, aby nás ľudia hrubo urážali. Domáci hráči nám zas nadávali za to, že napriek jasnému postupu sa snažíme o zisk bodov. Neradi tam hrávame a verím, že tam už nikdy nenastúpime. Svoje si opäť vypočul Aldo (Báez).  Po takýchto zápasoch si vážime prostredie, aké vládne napríklad v Michalovciach,“ dodal Čögley.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Michalovciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Aktuálne 15.9.2019

Kpekawa | Je mi to ľúto, bola to nešťastná zhoda okolností

V sobotňajšom zápasu Fortuna ligy sa na ihrisku MFK Zemplín Michalovce veľmi...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Michalovciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

A-tím 15.9.2019

FL | Po skorej červenej karte prehra na Zemplíne

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral v zápase 8. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak