Aktuality - archiv 26.11.2007

Vyjadrenie Filipa Hlohovského k piatkovej dopravnej nehode

Filip Hlohovský: "Dostal som poriadnu lekciu"

Slová hľadám veľmi ťažko. Urobil som nevysvetliteľnú a ťažko ospravedlniteľnú chybu. Žiaľ, nestalo sa mi to prvýkrát. Sklamal som spoluhráčov, fanúšikov, trénerov a predovšetkým svojich najbližších. Hľadať výhovorky, prečo som konal tak nezodpovedne, je v tejto chvíli zbytočné. Mnohí ľudia prežívajú ťažké životné obdobia a riešia neľahké problémy. Niektorí situáciu zvládnu, iní tlaku podľahnú. Ja som sa, žiaľ, zaradil do druhej kategórie.

Nabúral som. Jediným šťastím je, že sa nikomu nič nestalo. Ohrozoval som nevinných ľudí. Je mi z toho smutno. Myslel som si, že mne sa nemôže nič stať. Ale mýlil som sa.

Dostal som poriadnu lekciu. Verím, že táto facka ma preberie a vráti ma späť na správnu cestu. V tomto komplikovanom období sa obrátim najmä na najbližších, ktorým som spôsobil najväčšie nepríjemnosti a bolesť. Určite vyhľadám aj pomoc psychológa. Je mi úplne jasné, že pomôcť si musím ale najmä ja sám.

Uvedomujem si, že môj nerozvážny skutok môže mať pre mňa a pre moju kariéru vážne následky. V súvislosti s mojím incidentom som už absolvoval osobný pohovor s reprezentačným trénerom do 21 rokov Jozefom Barmošom. Moje správanie ho veľmi sklamalo, ale zároveň mi vyjadril dôveru a podporu. Deprimované bolo i vedenie klubu. Dostal som vysokú – šesťcifernú – pokutu. Jej výška je však vzhľadom na závažnosť môjho skutku absolútne zaslúžená.

Viem, že ma čaká náročné obdobie. Moje konanie budem musieť obhajovať nielen v rodine, kabíne, či pred majiteľmi klubu, ale aj na polícii. Napriek všetkým týmto nepríjemnostiam sa chcem opäť venovať na 100% futbalu. Nezodpovedným konaním som určite stratil väčšinu priaznivcov, takže urobím všetko preto, aby som si ich priazeň opätovne získal svojimi výkonmi na ihrisku.

Autor: Filip Hlohovský
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak