Zápasy - archiv 24.5.2011

Nepodarená domáca rozlúčka

AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (1:1)

Domáca rozlúčka s I. ligou nám nevyšla, keď na domácom ihrisku sme podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3 (1:1). Napriek tomu tím po stretnutí zdvihol nad hlavu víťazný pohár za zaslúžený triumf v druhej najvyššej súťaži.

Hneď v úvode zápasu to vyskúšal spoza šestnástky Mondek, ale Rakovan vytlačil loptu na roh. Po štvrťhodine hry si na rohový kop nabehol Godál, ale hlavička od zeme skončila mimo. O chvíľu neskôr obtrel strelu o hornú žrď Ševela. Na opačnej strane unikal Tomko, ale Kleščík v spolupráci so Ševelom dokázali jeho šancu zmariť. V 29. min uvoľnil Hlohovský pätičkou Salinasa a paraguajský stredopoliar už vedel, čo s loptou. Strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia – 1:0. O päť minút bolo vyrovnané. Tomko sa v šestnástke otočil a poslal loptu za chrbát Volešáka.

Nie príliš pohľadný futbal pokračoval aj v druhom polčase. Štvrťhodinu sa hralo bez šancí. V 60. min si však nabehol na kolmú prihrávku Rezer a popod Volešáka poslal hostí do vedenia. Už o pár minút neskôr zahrali hostia na hranici postavenia mimo hry. Za chrbtom našej obrany sa ocitol Kočan s Tomkom a druhý menovaný bez problémov skóroval – 1:3. Ten istý hráč stroskotal o chvíľu na pozornom Volešákovi. Šance na strane AS neprichádzali a Liptovský Mikuláš pohodlne doviedol zápas do úspešného konca.

Góly: 29. Salinas – 34. a 64. P. Tomko, 60. Rezer

Žlté karty: 50. Godál – 11. Kmeť, 65. Kapláň, 80. Mir. Pastva

Domáci: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Valla – Kyselica (66. Malec) – P. Mazan, Hlohovský, Mondek (60. Lobotka) – Salinas (46. Štefánik) – Depetris

Hostia: Rakovan – Kapláň, Kmeť, Šupej, Kandera – Kočan, Urban, Padera, Šlosár (90. Maťko) – P. Tomko, Rezer (78. Mir. Pastva)

Rozhodovali: Korista - Jankovič, Bobko