Zápasy - archiv 23.6.2011

Vysoké víťazstvo nad hradeckými „votrokmi“

FC Hradec Králové – AS Trenčín 0:4 (0:1)

Zverenci trénera Adriána Guľu uspeli aj v druhom prípravnom stretnutí pred štartom nového ročníka Corgoň ligy. Vo Svitavách zdolali ôsmy tím uplynulého ročníka najvyššej českej súťaže FC Hradec Králové vysoko 4:0 (1:0). „Podali sme skutočne kvalitný výkon. Hralo sa na dobrej ploche a na krásnom štadióne. Musíme si však uvedomiť, že súper iba štartuje prípravu,“ povedal Guľa. V drese AS sa predstavil aj chorvátsky útočník Ivan Jovanovič, ktorý je v klube na skúške.

V úvode zápasu sa oba tímy iba oťukávali. Následne sme zobrali hru do svojich rúk. Po kvalitnej kombinácii viacerých hráčov prišiel center Godála a Depetris otvoril skóre stretnutia. V závere prvého polčasu mužstvo nezvládlo štandardnú situáciu a Hradec Králové takmer vyrovnal.

V druhom polčase napriek zmenám v zostave pokračoval dobrý výkon AS. Na priamy kop si dobre nabehol Mitrevski a bolo 2:0. V týchto momentoch sme boli pánmi na ihrisku a prichádzali ďalšie príležitosti a gólové zásahy. Najskôr premenil brejkovú situáciu Štefánik a následne ten istý hráč vyslal kolmicou L. Peltiera, ktorý upravil na konečných 4:0.

Góly: Depetris, Mitrevski, Štefánik, J. Peltier

Domáci: I. polčas: Lindr - Helísek, Němeček, Jandík, Šiškov - Schwarz, Hock, Janoušek, Hofman - Hodas, Gulajev, II. polčas: Volšík - Karal, Pávek, Tóth, Šiškov - Hovorka, J. Dvořák, Csepregi, Špidlen, Malinský - Voltr

Hostia: Volešák – Godál (46. Čögley), Kleščík (60. Szabó), Mitrevski (70. Ševela), Valla (46. R. Mazáň) – Báez (46. V. Horváth) – Štefánik (70. Malec), Salinas (46. Holúbek) – Shodiya (60. J. Peltier), Deptris (46. Jovanovič), L. Peltier (46. Mondek)