Aktuality - archiv 19.7.2011

Mazan má nový dvojročný kontrakt

Peter Mazan: „ Chcel som zostať v Trenčíne aj v prípade menej výhodných podmienok. To bola moja prvá voľba“

Krídelník Peter Mazan sa vo výročnej ankete „Hviezdy AS Trenčín 2011“ stal hráčom, ktorý získal trofej za najväčší nárast výkonnosti. Len o pár dní neskôr podpísal s klubom nový kontrakt. V stretnutí so Slovanom Bratislava mal vo vrecku ročnú zmluvu s rovnako dlhou opciou. „Bolo to pre mňa odľahčením. Počas prípravy som nevedel, čo so mnou bude. Trvalo to takmer tri týždne. Snažil som sa na to nemyslieť. Dnes som hráčom Trenčína a som s tým spokojný,“ povedal člen širšieho kádra reprezentačnej dvadsaťjednotky.

Už v stretnutí so Slovanom potvrdil, že pre mužstvo je prínosom, keď po príchode z lavičky oživil hru AS. „Chcel by som hrať v základe, nielen striedať. Pomohol som tomuto mužstvo do najvyššej súťaže a rád budem obliekať jeho dres aj v Corgoň lige. Očakáva sa odo mňa agresivita a bojovnosť, práve to chcem tímu odovzdať,“ povedal dvadsaťjedenročný mladík a pokračoval: „Napriek tomu, že som nemal istotu, nehľadal som alternatívu namiesto AS. Chcel som zostať v Trenčíne aj v prípade menej výhodných podmienok. To bola moja prvá voľba. Rozprávam sa s kamarátmi v iných kluboch a viem, že sa tu pracuje trochu inak. Navyše, žijem v Trenčíne už šiesty rok a je mojim druhým domov.“

Mazan si počas turnaja Copa Amsterdam vyskúšal pozíciu na pravej strane obrany a nesklamal. „Kam ma postaví tréner, tam budem hrať. Na to, že som mal na poste obrancu jediný tréning, nebolo to také zlé. Bolo však cítiť, že niektoré herné situácie som nemal celkom vžité,“ komentoval Mazan, ktorý si vyskúšal pozície stredného záložníka, krajného stredopoliara, ofenzívneho krídelníka a už spomenutého pravého obrancu. „Už som nehral iba na poste stopéra a brankára. Myslím, že Miloša (Volešáka) skúsim vytlačiť z postu jednotky,“ dodal so smiechom odchovanec Prievidze.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
2:5 Mníchova Lehota
Prípravný, 1.8.2020
AS Trenčín - FC Fastav Zlín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.8.2020

A-tím | Slávik v novom ročníku s novou zmluvou

Perspektívny krajný obranca Adrián Slávik bude aj v tomto ročníku obliekať dres AS Trenčín....

Marketing 5.8.2020

Klub | ORION TIP pokračuje ako generálny partner

AS Trenčín pokračuje v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou ORION TIP. Aj v...

ASTV 3.8.2020

ASTV | Zostrihy z prípravných zápasov proti Pohroniu a Zlínu

ASTV vám prináša zostrihy z prípravných zápasov proti FK Pohronie (0:3) a FC...

ASTV 2.8.2020

Vreven | Som veľmi sklamaný

Tréner Stijn Vreven má za sebou expresne krátku prípravu na nový ročník Fortuna ligy, ktorú uzavrela dvojica...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak