Aktuality - archiv 9.10.2011

Devätnástka deklasovala Nitru, žiaril Malec

Ján Blaháč: „Verím, že tento zápas chalanov naštartuje“

Starší dorast AS Trenčín si počas víkendu vyšliapol na druhú Nitru. Zverenci trénera Jána Blaháča tím spod Zobora doslova rozstrieľali. Po štyroch góloch Tomáša Maleca a jednom Gabriela Bezáka, Stanislava Lobotku a Adama Moronga vyhrali vysoko 7:0 (3:0).

Rovnako ako sedmička v kolónke strelených gólov je cenná aj nula na strane inkasovaných. Proti trenčianskej devätnástke totiž stál najlepšia ofenzíva súťaže. „Verím, že tento zápas chalanov naštartuje. Ani doteraz sme nehrali zle, ale nedokázali sme dať góly. Preto sme mali na konte menej víťazstiev, ako by sme si zaslúžili,“ povedal tréner Blaháč.

Mužstvu výrazne pomohli posily z prvého mužstva – Malec, Lobotka, Kyselica a Mazáň. „Pomohla nám najmä prítomnosť Maleca. Mužstvo sa viac zomklo. Hralo koncentrovanejšie v každej situácii, dôraznejšie a lepšie aj po kombinačnej stránke. Najdôležitejšie ale bolo, že sme premenili šance. Aj v predchádzajúcich stretnutiach sme sa dostávali do zakončenia. Mali sme veľa šancí, no góly chýbali.“

Stále iba osemnásťročný Malec bol podľa trénera našej devätnástky postavou zápasu. „Dokázal, že na to má. Ukázal, že prekročil hranice dorasteneckej ligy. Ak by za nás hrával pravidelne, boli by sme na tom možno inak, ale to nie je našim cieľom. My sme tu, aby sme vychovávali hráčov. Ak dodáme každý rok nejaký talent pre prvý tím, môžeme byť spokojní,“ dodal na záver tréner Blaháč.

Malec sa učí najmä od Depetrisa

Mladý útočník zbierajúci prvé skúsenosti v seniorskom tíme je vďačný za každý zápas. Výnimkou nie je ani štart v drese staršieho dorastu. „Som rád, že som pomohol tímu. Hralo sa mi super. Každý zápas je lepší ako tréning. Neberiem to ako žiadnu degradáciu. Verím, že pohodu si prenesiem aj do najvyššej súťaže,“ povedal Malec a dodal: „Veľmi mi pomáha spolupráca s Davidom (Depetrisom). Je skutočne dobrým učiteľom. Pozorne ho sledujem nielen počas zápasov, ale aj na tréningoch.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
3:2 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 4.7.2020

FL | Štvrtý zápas nadstavby priniesol štvrté víťazstvo

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral v zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF...

ASTV 3.7.2020

ASTV | Van Kessel pred zápasom proti Seredi

ASTV vám prináša rozhovor s Ginom van Kesselom pred stretnutím 4. kola nadstavby Fortuna ligy...

Fanúšikovia 3.7.2020

Fanúšikovia | Informácie k zápasu proti Seredi

Základné informácie pre fanúšikov týkajúce sa víkendového domáceho zápasu 4. kola nadstavby...

ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak