Aktuality - archiv 9.10.2011

Devätnástka deklasovala Nitru, žiaril Malec

Ján Blaháč: „Verím, že tento zápas chalanov naštartuje“

Starší dorast AS Trenčín si počas víkendu vyšliapol na druhú Nitru. Zverenci trénera Jána Blaháča tím spod Zobora doslova rozstrieľali. Po štyroch góloch Tomáša Maleca a jednom Gabriela Bezáka, Stanislava Lobotku a Adama Moronga vyhrali vysoko 7:0 (3:0).

Rovnako ako sedmička v kolónke strelených gólov je cenná aj nula na strane inkasovaných. Proti trenčianskej devätnástke totiž stál najlepšia ofenzíva súťaže. „Verím, že tento zápas chalanov naštartuje. Ani doteraz sme nehrali zle, ale nedokázali sme dať góly. Preto sme mali na konte menej víťazstiev, ako by sme si zaslúžili,“ povedal tréner Blaháč.

Mužstvu výrazne pomohli posily z prvého mužstva – Malec, Lobotka, Kyselica a Mazáň. „Pomohla nám najmä prítomnosť Maleca. Mužstvo sa viac zomklo. Hralo koncentrovanejšie v každej situácii, dôraznejšie a lepšie aj po kombinačnej stránke. Najdôležitejšie ale bolo, že sme premenili šance. Aj v predchádzajúcich stretnutiach sme sa dostávali do zakončenia. Mali sme veľa šancí, no góly chýbali.“

Stále iba osemnásťročný Malec bol podľa trénera našej devätnástky postavou zápasu. „Dokázal, že na to má. Ukázal, že prekročil hranice dorasteneckej ligy. Ak by za nás hrával pravidelne, boli by sme na tom možno inak, ale to nie je našim cieľom. My sme tu, aby sme vychovávali hráčov. Ak dodáme každý rok nejaký talent pre prvý tím, môžeme byť spokojní,“ dodal na záver tréner Blaháč.

Malec sa učí najmä od Depetrisa

Mladý útočník zbierajúci prvé skúsenosti v seniorskom tíme je vďačný za každý zápas. Výnimkou nie je ani štart v drese staršieho dorastu. „Som rád, že som pomohol tímu. Hralo sa mi super. Každý zápas je lepší ako tréning. Neberiem to ako žiadnu degradáciu. Verím, že pohodu si prenesiem aj do najvyššej súťaže,“ povedal Malec a dodal: „Veľmi mi pomáha spolupráca s Davidom (Depetrisom). Je skutočne dobrým učiteľom. Pozorne ho sledujem nielen počas zápasov, ale aj na tréningoch.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
18:00 Michalovce
Fortuna liga, 3. kolo, 7.8.2021
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 4.8.2021

TiMS | Gatorade hráč mesiaca Dominik Samuhel

„Gatorade Mládežnícky hráč mesiaca“ sa stal Dominik Samuhel. V úspešnom projekte sme ocenili už...

Aktuálne 2.8.2021

Klub | Požiadame o zrušenie Lavrinčíkovej červenej karty

AS Trenčín bude s určitosťou komunikovať s orgánmi Slovenského futbalového zväzu o...

ASTV 2.8.2021

Pirinen | Všetko zmenila červená karta

Po odchode Richarda Križana nastúpil na jeho miesto v strede obrany skúsený Juha Pirinen. Ľavý bek...

ASTV 1.8.2021

Kukučka | Proti Slovanu sa ťažko hrá o jedného menej

Po výbornom vstupe do nového ročníka cestoval náš mladý tím na ihrisko úradujúceho...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa