Zápasy - archiv 14.10.2011

Po skvelom polčase "iba" remíza so Slovanom

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava (2:0)

Zverenci trénera Adriána Guľu remizovali na domácom ihrisku so Slovanom Bratislava 2:2 (2:0), keď už po štvrtine zápasu viedli o dva góly zásluhou presných zásahov Lestera Peltiera a Jakuba Holúbka. Hosťujúci tím napokon vyrovnal pár minút pred záverečným hvizdom.

Po opatrnom úvode sa ako prvý osmelil hosťujúci Guéde, ale strela z diaľky mierila iba do stredu brány. Na opačnej strane to spoza šestnástky vyskúšal Štefánik, no taktiež neuspel. Už o chvíľu neskôr si zobral loptu na kopačky Peltier. Prenikol stredom obrany a Hroššovi nedal šancu. V 21. min prišiel rohový kop AS. Prvý pokus ešte nevyšiel, ale vrátený center priletel na nohu Holúbka a ten skvelým volejom upravil na 2:0. Po polhodine hry mieril z dvadsiatich metrov do šibenice Dobrotka, ale Volešák sa predviedol skvelým zákrokom. Depetris v 33. min preskočil hosťujúceho brankára. Lopta skončila v sieti, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. O chvíľu sa do šance dostával Salinas. Mladý Paraguajčan loptu dobre netrafil a Hroššo nemal problém. Ešte pred odchodom do šatní to vyskúšal spoza šestnástky Peltier. Mieril však tesne nad bránu. Rýchly útočník AS si v záverečnej minúte prvého polčasu obhodil Dosoudila. Lopta ale skončila na žrdi.

V úvode druhého polčasu mohol Slovan znížiť, no Šebo ostal po rohu prekvapený a loptu na päťke netrafil. Po pár minútach opäť získali kontrolu nad loptou Trenčania a na bránu Slovana sa valil jeden útok za druhým. Gól však nepadol a prišiel trest. Štepanovský vysunul v 63. min do úniku Šeba. Volešák opäť čaroval, keď strelu spacifikoval. O tri minúty neskôr vyrazil ďalšiu nebezpečnú strelu Šeba na roh. Po nasledujúcej štandardnej situácii ostal v pokutovom území voľný Guéde a znížil na 1:2. V 74. min si zbehol okolo Godála rýchly Lačný, ale Volešák bol opäť pripravený. Desať minút pred záverečným hvizdom sa snažil obhodiť Hrošša krížnou strelou Depetris, no brankár Slovana vytlačil strelu na roh. Tesne mimo skončil pokus o lob takmer z polovice ihriska v podaní Salinasa. V 86. min sa aj so šťastím dostal k odrazenej lopte Lačný a nechytateľne pod brvno vyrovnal.

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:0)

Góly: 12. Peltier, 21. Holúbek – 67. Guéde, 86. Lačný

Žlté karty: 69. Peltier, 90. Salinas – 20. Kladrubský, 37. Guéde, 40. Dobrotka

Červené karty: 87. Dobrotka

Domáci: Volešák – Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek – Báez (90. Malec) – Peltier (83. Mazan), Štefánik, Salinas, Hlohovský (87. V. Horváth) – Depetris

Hostia: Hroššo – Dobrotka, Dosudil, Had, Štepanovský – Kladrubský (31. Lačný) – Bagayoko (83. Halenár), Guédé, Milinkovič, Žofčák (75. Grendel) – Šebo

Rozhodovali: Samotný – Benko, Bobko