Aktuality - archiv 7.11.2011

Adi opäť v Trenčíne

Fanendo Adi využil reprezentačnú prestávku, aby prišiel navštíviť bývalých spoluhráčov

Ani takmer rok po odchode z AS Trenčín nezabudol na klub, ktorý mu otvoril cestu do veľkého futbalu. Reč je o nigérijskom útočníkovi Fanendovi Adim. Asociačný termín využil, aby strávil pár dní pod Čákovým hradom a stretol svojich bývalých spoluhráčov. „Do Trenčína som sa chystal už dávnejšie. Preto som rád, že mi to konečne vyšlo. Chcel som prísť už na oslavy postupu,“ povedal na úvod bez siedmich centimetrov dvojmetrový zakončovateľ.

Mladý Nigérijčan po dvoch rokoch v drese AS zamieril vo februári do ukrajinského Metallurgu Doneck odkiaľ putoval po polroku na hosťovanie do slávneho kyjevského Dinama. „Dinamo je skutočne veľký klub. Všetci tam pracujú 24 hodín, aby vytvorili zázemie pre hráčov,“ skonštatoval dobre známy fakt Adi, ktorého trápilo takmer dva mesiace zranenie achilovky. Dnes je však v poriadku, čo ukázal aj počas tréningu s bývalými spoluhráčmi.

Napriek tomu, že dnes je návrat Adiho do Trenčína nereálny, nebránil sa ani tejto téme. „Viem, za čo AS vďačím. Trenčín je pre mňa špeciálnym miesto. Už som rozmýšľal nad tým, že raz sa sem ešte vrátim,“ tvrdí s vážnym výrazom tváre nigérijský futbalista a doplnil: „V Kyjeve boli prekvapený z môjho prístupu. Keď šatňa zostala po tréningu prázdna, ja som sa venoval regenerácii. V AS som sa naučil základy všetkého potrebného pre úspešnú kariéru a na to nezabudnem. Nejde len o samotný futbal. Vždy potrebujete urobiť viac.“

Adi priniesol okrem dresu Dinama so svojim menom aj jednu potešiteľnú zvesť. Len pred nedávnom dostal pozvánku do nigérijskej reprezentácie do 23 rokov, ktorá sa bude snažiť kvalifikovať na olympijské hry v Londýne. Hrať sa bude na prelome novembra a decembra v Maroku. O tri postupové miesta bude bojovať osem mužstiev.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.10.2019

ASTV | Pokrok pri výstavbe nového štadióna na Sihoti

ASTV vám prináša reportáž mapujúcu pokroky pri výstavbe nového štadióna na Sihoti.

Fotogalérie 11.10.2019

Fotogaléria | Turnaj FIFA20 Cup v OC Laugaricio

Fotogaléria Petra Kapustu z turnaja FIFA20 Cup v OC Laugaricio.

ASTV 11.10.2019

Esports | AS Trenčín odpálil v Laugariciu novú FIFA20

AS Trenčín a PlayStation vám rovnako ako počas posledných dvoch rokov priniesli...

ASTV 10.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#30)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak