Aktuality - archiv 18.11.2011

Valla neočakáva pekný zápas

Peter Valla: „Od úvodných minút si musíme stopercentne plniť úlohy"

Zverencov trénera Adriána Guľu čaká po reprezentačnej prestávke skutočné horúci záver jesennej časti súťaže. Tri zápasy počas ôsmich dní rozhodnú, aká bude prvá corgoňligová zima po troch rokoch. Všetko odštartuje zápas na ihrisku poslednej Dunajskej Stredy (17.30) a potom už príde lahôdka v podobe Žiliny a Trnavy.

Na posledný vzájomný zápas proti DAC máme vcelku príjemné spomienky. Práve proti tímu z juhu Slovenska sme získali tohtosezónne premiérové víťazstvo. „Určite na nás čaká náročný zápas. Dunajská Streda doma prekvapila Slovan aj Žilinu. Nesmie nás pomýliť, že na svojom konte majú iba deväť bodov a nachádzajú sa na samom dne ligovej tabuľky,“ povedal na úvod Peter Valla bojujúci o návrat do základnej zostavy. „Od úvodných minút si musíme stopercentne plniť úlohy. V novembri ťažko očakávať, že trávnik bude v dobrom stave, takže to bude viac bojovný než technický futbal.“

S blížiacim sa koncom prvej polovice sezóny naberá každý zápas na dôležitosti a aj na Žitnom ostrove sa bude hrať o veľa. Každý si vie spočítať, že prípadný úspech domácich by šesťbodový náskok AS stiahol na polovicu. Naopak, tri body z Dunajskej Stredy by mali cenu zlata. „Zvýšený tlak si nepripúšťame. Keď sme proti nim získali prvé domáce víťazstvo, tak by sme s nimi mohli uhrať aj prvé víťazstvo vonku,“ zaželal si rodák z Lakšárskej Novej Vsi.

Valla bojuje, chce sa vrátiť do formy

Ľavého obrancu vytlačil zo základnej zostavy dnes už mládežnícky reprezentant Jakub Holúbek. Napriek tomu, že pravidelne nenastupuje, nezúfa. „Prvé kolo mi nevyšlo podľa predstáv. Na Slovane sme prehrali a moje výkony išli rapídne dole. Tvrdo na sebe pracujem a snažím sa trénera presvedčiť, že patrím do mužstva. Snáď príde šanca pomôcť chalanom,“ povedal na záver dvadsaťjedenročný Valla.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.10.2019

ASTV | Pokrok pri výstavbe nového štadióna na Sihoti

ASTV vám prináša reportáž mapujúcu pokroky pri výstavbe nového štadióna na Sihoti.

Fotogalérie 11.10.2019

Fotogaléria | Turnaj FIFA20 Cup v OC Laugaricio

Fotogaléria Petra Kapustu z turnaja FIFA20 Cup v OC Laugaricio.

ASTV 11.10.2019

Esports | AS Trenčín odpálil v Laugariciu novú FIFA20

AS Trenčín a PlayStation vám rovnako ako počas posledných dvoch rokov priniesli...

ASTV 10.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#30)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak