Aktuality - archiv 26.11.2011

Úlohou bojovať rovnako srdnato ako Mazo

Karol Mondek: „Aj bez niektorých hráčov základnej zostavy dokážeme hrať vyrovnanú partiu s tímami ako sú Žilina a Trnava“\r\n

Nastúpil ako striedajúci hráč už v priebehu prvého polčasu, keď nahradil zraneného Petra Mazana. Väčšinu víťazného duelu si užil priamo na hracej ploche a v samom závere mohol ešte prikrášliť skóre. Situáciu pred gólmanom však nezvládol podľa svojich predstáv. To však radosť z veľkého víťazstva Karolovi Mondekovi neubralo.

„Som veľmi spokojný, že sa nám konečne podarilo zvíťaziť nad súperom z najvyšších poschodí tabuľky. Trnavu sme pripravili o jesenný titul po kvalitnom výkone,“ žiaril spokojnosťou Mondek a pokračoval: „Veľmi dôležitým faktom bolo, že aj bez niekoľkých hráčov základnej zostavy dokážeme hrať vyrovnanú partiu s tímami ako sú Žilina a Trnava.“

Odchovanec Martina do zápasu zasiahol ešte v priebehu prvého polčasu za stavu 1:0. „Ani sám som neočakával, že by som mohol naskočiť tak skoro, ale bol som pripravený. Strach pred súpermi nemám, no rešpektujem ich silu. Tréner ma posielal na trávnik s úlohou, aby som bojoval rovnako srdnato ako Mazo,“ povedal Mondek.

Po góle v úvode druhého polčasu sme viedli už 2:0. Rovnaké vedenie s mužstvami pomýšľajúcimi na pohárovú Európu sme už dvakrát stratili. Tentoraz sa tak nestalo. „Veľmi rýchlo sme dostali gól na 1:2. Priznám sa, že aj mňa napadla myšlienka, aby sa podobná vec nezopakovala. Veľmi dobre sme sa však pripravili po taktickej stránke a stretnutie zvládli. Boli sme jednoznačne naladení na víťazstvo,“ pokračoval dvadsaťročný stredopoliar.

V nadstavenom čase mal Karol Mondek príležitosť prikrášliť skóre a odprevadiť súpera spoločne s početnou fanúšikovskou základňou na cestu domov. Piaty gól do Raškovej siete však nepridal. „Súperi urobili chybu a otvoril sa mi veľký priestor. Prvý dotyk s loptou som mal dobrý, druhýkrát som si loptu príliš pokopol a nestihol zakončiť. Verím, že moja gólová chvíľa príde už na jar,“ dodal čakateľ na prvý corgoňligový gól.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak