Aktuality - archiv 26.11.2011

Úlohou bojovať rovnako srdnato ako Mazo

Karol Mondek: „Aj bez niektorých hráčov základnej zostavy dokážeme hrať vyrovnanú partiu s tímami ako sú Žilina a Trnava“\r\n

Nastúpil ako striedajúci hráč už v priebehu prvého polčasu, keď nahradil zraneného Petra Mazana. Väčšinu víťazného duelu si užil priamo na hracej ploche a v samom závere mohol ešte prikrášliť skóre. Situáciu pred gólmanom však nezvládol podľa svojich predstáv. To však radosť z veľkého víťazstva Karolovi Mondekovi neubralo.

„Som veľmi spokojný, že sa nám konečne podarilo zvíťaziť nad súperom z najvyšších poschodí tabuľky. Trnavu sme pripravili o jesenný titul po kvalitnom výkone,“ žiaril spokojnosťou Mondek a pokračoval: „Veľmi dôležitým faktom bolo, že aj bez niekoľkých hráčov základnej zostavy dokážeme hrať vyrovnanú partiu s tímami ako sú Žilina a Trnava.“

Odchovanec Martina do zápasu zasiahol ešte v priebehu prvého polčasu za stavu 1:0. „Ani sám som neočakával, že by som mohol naskočiť tak skoro, ale bol som pripravený. Strach pred súpermi nemám, no rešpektujem ich silu. Tréner ma posielal na trávnik s úlohou, aby som bojoval rovnako srdnato ako Mazo,“ povedal Mondek.

Po góle v úvode druhého polčasu sme viedli už 2:0. Rovnaké vedenie s mužstvami pomýšľajúcimi na pohárovú Európu sme už dvakrát stratili. Tentoraz sa tak nestalo. „Veľmi rýchlo sme dostali gól na 1:2. Priznám sa, že aj mňa napadla myšlienka, aby sa podobná vec nezopakovala. Veľmi dobre sme sa však pripravili po taktickej stránke a stretnutie zvládli. Boli sme jednoznačne naladení na víťazstvo,“ pokračoval dvadsaťročný stredopoliar.

V nadstavenom čase mal Karol Mondek príležitosť prikrášliť skóre a odprevadiť súpera spoločne s početnou fanúšikovskou základňou na cestu domov. Piaty gól do Raškovej siete však nepridal. „Súperi urobili chybu a otvoril sa mi veľký priestor. Prvý dotyk s loptou som mal dobrý, druhýkrát som si loptu príliš pokopol a nestihol zakončiť. Verím, že moja gólová chvíľa príde už na jar,“ dodal čakateľ na prvý corgoňligový gól.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.10.2019

ASTV | Pokrok pri výstavbe nového štadióna na Sihoti

ASTV vám prináša reportáž mapujúcu pokroky pri výstavbe nového štadióna na Sihoti.

Fotogalérie 11.10.2019

Fotogaléria | Turnaj FIFA20 Cup v OC Laugaricio

Fotogaléria Petra Kapustu z turnaja FIFA20 Cup v OC Laugaricio.

ASTV 11.10.2019

Esports | AS Trenčín odpálil v Laugariciu novú FIFA20

AS Trenčín a PlayStation vám rovnako ako počas posledných dvoch rokov priniesli...

ASTV 10.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#30)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak