Aktuality - archiv 12.12.2011

Malec dal rovesníkom štvorku, jeseň zakončí florbal

V drese AS sa v zápase proti vlastnej „devätnástke“ predstavili aj tri možné posily z nižších súťaží Frimmel, Hanzel a Valášek

V utorok na pravé poludnie odohral prvý tím AS Trenčín modelovaný prípravný zápas proti vlastnej „devätnástke“. Zverenci trénerov Adriána Guľu, Mariána Zimena a Romana Hodála vyhrali netradične po troch tretinách 9:2. Hoci tomu výsledok nenapovedá, starší dorast predviedol niekoľko zaujímavých akcií.

Góly „áčka“ si rozdelili piati hráči. Lukáš Ďuriška zaznamenal dva presné zásahy, Filip Hlohovský premenil pokutový kop, po jednom góle zaznamenali aj Róbert Mazáň spoločne s Rolandom Szabom a štyri góly nasúkal svojim rovesníkom Tomáš Malec. Na opačnej strane sa ukázal dvoma gólmi Ján Kadera.

V drese AS sa predstavili aj tri možné posily z nižších súťaží Marek Frimmel, Tomáš Hanzel a Erik Valášek. Prvý menovaný je devätnásťročná nádej z Hornej Nitry hrajúca na ľavom krídle. Valášek (21 rokov) hral nižšiu súťaž v Česku. Vysoký krajný obranca prešiel aj klubom MŠK Žilina. Najznámejším z tria Hanzel hral na jeseň za Petržalku. Dvadsaťdvaročný stopér odohral niekoľko zápasov v najvyššej súťaži za Spartak Trnava a nastúpil aj v reprezentačnej dvadsaťjednotke.

„V prvom rade išlo o to, aby sme opäť videli chlapcov z devätnástky v priamej konfrontácii s áčkom. Niektorí z nich môžu počas zimnej prípravy nahliadnuť do šatne prvého mužstva, preto je podobný zápas pre nás veľmi zaujímavý. Ukáže sa nielen futbalová kvalita, ale aj túžba presadiť sa. V druhom rade sme si pozreli trojicu futbalistov uchádzajúcich sa o miesto v našom klube. Taktiež sme chceli dať možnosť zahrať si chalanom, ktorí toho na jeseň v Corgoň lige toľko neodkopali. Myslím si, že tento súboj splnil svoj účel,“ povedal tréner Guľa a k trom hráčom na skúške v skratke dodal: „Frimmel a aj Hanzel ukázali zaujímavé momenty.“

Na záver jesene florbal

Jesenná časť sezóny skončila pre najväčšie opory a najvyťaženejších hráčov. Zostatok mužstva sa rozlúči pred dovolenkami štvrtkovým florbalom, kde nastúpia „mladí“ proti realizačnému tímu posilnenému o niektorých skúsenejších hráčov.

Autor: mg
Rozpis zápasov
15:30 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

A-tím 27.9.2020

FL | Po nepremenenej penalte, ďalších šanciach a červenej karte prehra proti DAC

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 8. kola...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak