Aktuality - archiv 7.2.2012

Trenčín získal mladého argentínskeho reprezentanta

Ivan Santiago Diaz sa upísal AS Trenčín na štyri roky

Juhoamerická enkláva v kabíne AS Trenčín sa rozrástla o ďalší prírastok. Novou tvárou v tíme Adriána Guľu je devätnásťročný Argentínčan Ivan Santiago Diaz. Reprezentant svojej krajiny do dvadsať rokov podpísal štvorročný kontrakt.

„Od desiatich do osemnástich rokov som hral v River Plate. Pred pol rokom som odišiel do Panathinaikosu odkiaľ som zamieril do Trenčína,“ predstavil sa na úvod veľmi krátko nádejný stredopoliar.

V River Plate sa dostal až do rezervného tímu, ktorý však trénoval spoločne s prvým mužstvom. „Mojim spoluhráčom bol aj Erik Lamela, ktorý odišiel do AS Rím. Dnes tam pravidelne hráva. V doraste sme mali veľmi silné mužstvo. Pre každého bola veľká motivácia víťazstvo proti nám. Všetci hrali ako vo finále majstrovstiev sveta. Nebolo to ľahké, ale pre nás to bolo len dobre,“ vracia sa stále usmiaty mladík k rokom v drese slávneho argentínskeho klubu.

Veľmi rád spomína aj na dva roky v argentínskej dvadsiatke. Vrcholom bol spoločný kemp so seniorskou reprezentáciou pred Juhoamerickým pohárom, kde bol spolu so svojimi rovesníkmi sparingpartnerom pre slávnejších krajanov.

V boji o nádejného argentínskeho futbalistu s aténskym Panathinaikosom sme napokon uspeli. Čo rozhodlo v prospech AS? „Bolo to viac vecí. Myslím si, že to je pre mňa dobrý prvý krok do Európy. Pozitívom sú aj moji krajania a Jorge Salinas z Paraguaja v mužstve. Určite mi to uľahčí adaptáciu. Taktiež som vnímal, že ide o veľmi mladé mužstvo.“

Slovensko privítalo Diaza skutočne svojsky. Ani pri mínusových teplotách mu však nemrzol úsmev na tvári. „Veľmi sa mi tu páči. Som spokojný. Chalani ma skvele prijali. Páči sa mi celková atmosféra. Teraz už je na mne, aby som si vybojoval minúty na ihrisku. Ako prvé sa treba adaptovať a potom môžem začať získavať skúsenosti.“

 

[youtube]3LAbc-wOrEE[/youtube]

Autor: mg
Rozpis zápasov
  Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 19.8.2019

A-tím | Novou tvárou Kneževič z Dinama Záhreb

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je dvadsaťročný stredopoliar Tomislav Kneževič. Odchovanec...

Rozhovory 19.8.2019

Skovajsa | Mali sme to rozhodnúť skôr

V prvom ligovom kole odohral celých deväťdesiat minút proti Senici. Následne sa na tri zápasy vytratil...

ASTV 18.8.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:1).

Fotogalérie 18.8.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak