Aktuality - archiv 12.2.2009

Diego Calgaro o vianočných sviatkoch aj o tvrdej tréningovej drine

V zime dobíjal akumulátor, na jar chce naplniť očakávania.

Vianočné sviatky sú už dávno zabudnuté. Pred blížiacou sa jarnou časťou súťaže môže byť ale pre Diega Calgara práve toto obdobie kľúčovým. Kým jeho krajania Aldo Báez a David Depetris trávili zimnú prestávku v Argentíne, Calgaro počas celého tohto obdobia takmer nevytiahol päty z Trenčína. „Každý deň som tvrdo trénoval. Mal som pripravený náročný tréningový plán. Splnil som ho do poslednej bodky. Niečo som dokonca absolvoval aj navyše,“ vracia sa k nedávnemu obdobiu defenzívny stredopoliar AS.

Sviatočné obdobie plné tréningových úloh trávil bývalý hráč Rosaria Central so svojou argentínskou priateľkou. „Príchodom do Európy mi tieto dni podstatne uľahčila. Prežili sme pokojné sviatky. Jeden deň sme strávili v Bratislave, ale inak sme boli v Trenčíne. Prekvapilo ma, že práve počas Vianoc nebolo v meste takmer nikoho. U nás je to naopak. Ľudia sa idú zabaviť. V meste som očakával väčší ruch. Všetko bolo ale zatvorené,“ porovnáva futbalista juhoamerické zvyklosti so slovenskými.

Diego Calgaro pricestoval na Slovensko s kondičnými restami. Po dohode s majiteľom klubu Tschen La Lingom a generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom pristúpil k alternatíve doháňať stratenú kondíciu aj na prelome rokov. „Bolo to správne rozhodnutie. Mal som čo doháňať. Do Trenčína som prišiel po fyzickej stránke zanedbaný. V rozbehnutej sezóne nie je šanca podobné resty dobehnúť. To, že som tu ostal, nevnímam vôbec negatívne. Prvoradý je pre mňa futbal. Dúfam, že tvrdá zimná robota sa pretaví aj do výkonov. Dnes sa cítim oveľa lepšie, ako keď som na Slovensko prišiel,“ zhodnotil zásadnú zmenu Argentínčan.

Calgaro zatiaľ ostáva svojej povesti veľa dlžný. Od futbalistu, s viac ako stovkou štartov v najvyššej argentínskej súťaži, sa očakávalo určite viac. Možno práve tvrdá tréningová zima ho nasmeruje k výkonom, aké od neho klub i široká verejnosť očakáva. „Viem, že klub vyvinul veľké úsilie, aby ma získal. Nebolo to ľahké. Myslím si, že pre tento tím môžem byť užitočný. Počas jari chcem AS prejavenú dôveru splatiť,“ uviedol na záver Calgaro.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

ASTV 13.7.2019

ASTV | Šemrinec a Depetris po zápase proti AEK Atény

ASTV vám prináša rozhovory s Igorom Šemrincom a Davidom Depetrisom po prípravnom zápase...

ASTV 13.7.2019

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti AEK Atény

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AEK Atény - AS Trenčín (1:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak