Aktuality - archiv 5.5.2012

Kapitána potešila nezlomná vôľa

Boris Godál: „Nebolo to z našej strany dobré. Musíme hrať predsa od začiatku a nemôžeme čakať na facku, ktorá nás nakopne“

Líder mužstva ako sa patrí. Aj takto možno charakterizovať sobotňajší prínos Borisa Godála, ktorý pri neúčasti Martina Ševelu preberá kapitánsku pásku, k remíze s Košicami (1:1). Tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času zaznamenal jediný gól AS.

„Zápas splnil očakávania v tom, že Košičania prišli hrať defenzívny futbal. My sme opäť dobýjali bránu súpera. Prvý polčas nebol pre divákov atraktívny, v druhom sa to zlepšilo a prišli aj góly,“ charakterizoval stretnutie v krátkosti Godál. Východniari prišli do Trenčína s „betonárskou“ taktikou. Našim chlapcom sa cez kompaktnú obranu nedarilo presadiť. Naviac, po zmene strán súper zmrazil domáce publikum exportným gólom. „Neuveriteľné. Doslova strela z ničoho, keď Viazanko trafil vinkel. To sa podarí tak raz za dve sezóny,“ nechcel obranca AS ani niekoľko minút po skončení zápasu uveriť, ako košický kapitán poslal loptu do Volešákovej siete.

Vedúci gól súpera nás naštartoval. So zvýšenou aktivitou prišli aj šance a napokon aj vyrovnávajúci gól. Jeho autorom bol práve zastupujúci kapitán, keď zužitkoval Hlohovského center a hlavou poslal loptu za Tofiloskiho chrbát. „Dôležité bolo, že sme nezložili zbrane a snažili sme sa hrať aktívnejšie. Vytvorili sme si niekoľko šancí a strelili aj vyrovnávajúci gól. Už sme však nemali dostatok času, aby sme vedenie strhli na našu stranu,“ dodal so smútkom v hlase Godál.

Napriek strelenému gólu nebol spokojný. Väčšiu radosť by mu urobili tri body. „Nejde o to, kto dá gól. V minulom domácom zápase to padlo Filipovi Hlohovskému, teraz mne. Každý jeden z nás musí zobrať ťarchu zápasu a zodpovednosť na svoje plecia. Všetci do jedného musíme veriť, že aj za nepriaznivého stavu sa zápas dá otočiť. Táto remíza je však pre nás smutná.“

Už tretí raz sme pred vlastným publikom inkasovali ako prví. V predchádzajúcich dvoch prípadoch sme skóre dokázali otočiť, tentokrát prišiel vyrovnávajúci gól až v samom závere. „Nebolo to z našej strany dobré. Musíme hrať predsa od začiatku a nemôžeme čakať na facku, ktorá nás nakopne,“ dodal na záver rodák z Lúky nad Váhom.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.11.2019

ASTV | Návrat k atmosfére šiesteho večera Siene slávy

ASTV vám prináša filmový návrat k atmosfére šiesteho slávnostného večera Siene slávy...

Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak