Aktuality - archiv 8.5.2012

Slniečko Cup 2012 prinesie špičkové súboje prípraviek

AS Trenčín v spolupráci s CK Slniečko a obcou Prašice pripravili na 12. a 13. mája najväčší medzinárodný turnaj pre vekovú kategóriu U9 na Slovensku

AS Trenčín v spolupráci s cestovnou kanceláriou Slniečko a obcou Prašice pripravili na nasledujúci víkend (12. a 13. mája) najväčší medzinárodný turnaj pre vekovú kategóriu do deväť rokov na Slovensku. Na kvalitne obsadenom podujatí sa zúčastní 18 prípraviek zo Slovenska a Česka. Pozvanie prijali okrem iných aj Sparta Praha, MŠK Žilina, Slovan Bratislava, FK Senica, FC Nitra, MFK Košice, FC Petržalka alebo Jupie Banská Bystrica.

„Prichádza slovenská špička a to nielen podľa mien klubov, ale aj podľa predvádzaných výkonov na ihrisku. Zo susedného Česka je určite najzaujímavejšia Sparta Praha, ktorá je v tejto vekovej kategórii doma lídrom, keď dokáže porážať aj o rok staršie výbery. Naposledy obsadili v Bruseli piate miesto v konkurencii družstiev ako FC Barcelona, AC Miláno, FC Everton a Benfica Lisabon,“ prezradil tréner našej „deviatky“ Marek Marčok.

Blížiaci sa víkend ponúkne v Prašiciach neďaleko Topoľčian určite kvalitný mládežnícky futbal. „Systém turnaja je postavený tak, aby si družstvá zmerali sily s čo najväčším počtom konkurentov,“ doplnil Marčok a pokračoval: „Jedná sa o druhý ročník tohto podujatia. Podobný turnaj organizoval náš klub počas minulej jeseň, kedy sa na hlavnom ihrisku štadióna na Sihoti zišlo taktiež 18 družstiev. Hralo sa však iba počas jedného dňa.“

Okrem zápasov detí bude v areáli pripravených množstvo sprievodných akcií ako turnaj rodičovských družstiev, súťaže o najvytrvalejšieho žongléra, najpresnejšieho strelca a iné. Jednou z cien bude aj vstupenka s ubytovaním na vybraný zápas „veľkej štvorky“ v budúcnom ročníku anglickej Premier League.

„Čaká nás veľký športový zážitok. Spolu veríme, že úspešná organizácia bude veľmi dobrým základom pre organizovanie podobného typu turnajov aj pre ostatné vekové kategórie v našom klube,“ dodal na záver mládežnícky tréner AS.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak