Aktuality - archiv 5.2.2008

Thijs Sluijter hráčom AS na 2,5 roka

Na Sihoť smerujú aj Van der Ree, Chanti a Addai

V utorok napoludnie sa výprava AS Trenčín vrátila z takmer dvojtýždňového sústredenia v Holandsku. Posledných päť dní strávil v krajine tulipánov aj generálny manažér klubu Róbert Rybníček. Krátko po príchode na Slovensko sme mu položili niekoľko otázok.

Do Holandska ste cestovali s cieľom doriešiť zásadné otázky súvisiace s najbližším obdobím klubu. Podarilo sa?
Áno. Absolvoval sme rokovania, ktoré vyjasnili viacero dôležitých problémov. S Tschen La Lingom som diskutoval o všetkých zásadných veciach. Okrem ekonomických záležitostí sme riešili najmä personálne otázky.

Aké sú konkrétne výsledky vašich rokovaní?

Podarilo sa nám doriešiť viacero prestupov. V tejto chvíli máme podpísané dlhodobé kontrakty s Argentínčanmi Davidom Depetrisom a Aldom Báezom. Čakáme už iba na administratívne doriešenie prestupov s argentínskym futbalovým zväzom. V posledný deň sústredenia sa klubu upísal aj Thijs Sluijter. Dohodli sme sa na 2,5 ročnom kontrakte. Do Trenčína pricestoval aj talentovaný Grék Angelos Chanti. Spolu s Dannym van der Reem by mali v najbližších dňoch podpísať hosťovanie do konca sezóny. Ak sa títo hráči osvedčia, v lete im ponúkneme dlhodobé kontrakty.

Proti Ajaxu nastúpil v drese Trenčína aj Prince Addai. V ďalšom stretnutí AS ale hral za Tonegido. Aká je jeho prípadná budúcnosť v Trenčíne?

Podobne ako s Thijsom, aj s Princom som absolvoval v posledný večer sústredenia rozhovor. Videl som ho v dvoch zápasoch. Je silný v osobných súbojoch, vyniká v atletických aj technických parametroch. O jeho služby máme záujem. Drobnou prekážkou v jeho presune na Slovensko môže byť jeho škola. V Holandsku navštevuje postgraduálne štúdium. Na prelome februára a marca ukončí jeho prvú fázu. Potom môže školu na ľubovoľný čas prerušiť. Predbežne sme dohodnutí, že po absolvovaní skúšok pricestuje do Trenčína a stane sa našim hráčom.

V hráčskom kádri sa dejú zaujímavé zmeny. Ako sa vyvíja situácia v realizačnom tíme?

Aj na túto otázku som našiel v Holandsku jednoznačnú odpoveď. Podarilo sa nám „zlomiť“ Tona Jennera. Pôvodne mal byť pri mužstve iba počas prípravy. V rámci posledných rozhovorov sme sa ale dohodli, že v sobotu príde do Trenčína a zotrvá tu minimálne do konca sezóny. Spolu s Martinom Stanom, Petrom Ančicom a trénerom brankárov Romanom Hodálom budú tvoriť trénerský tím.

Aké budú kompetencie jednotlivých členov realizačného tímu?

Sústredenie v Holandsku nám naznačilo mnoho vecí. Tie teraz vyhodnocujeme a podrobne rozanalyzujeme. Po rozhovoroch s jednotlivými členmi realizačného tímu budeme hľadať optimálne riešenie. Konečné rozhodnutie o presnom prerozdelení kompetencií budem prezentovať v kabíne až po týchto debatách, v priebehu budúceho týždňa.

Po nedávnych vyhláseniach klubu, verejnosť i médiá očakávajú príchod renomovaného odborníka s medzinárodným renomé. Je táto otázka stále aktuálna?

Aktuálny stav je taký, že za výkonnosť mužstva sú zodpovední vyššie uvedení páni. Každého z nich klub potrebuje. Som presvedčený, že po profesionálnej stránke mu odovzdajú v náročnej jarnej časti maximum. Keď sa nám ešte tento tím podarí rozšíriť, bude ešte silnejší. Keď nie, som presvedčení, že to zvládnu aj v tomto zložení.

V Holandsku ste videli dva zápasy. Aký máte z herného prejavu futbalistov AS Trenčín dojem?

Páčil sa mi najmä prvý polčas s Ajaxom. Hrali sme agresívne, kompaktne a hlavne kolektívne. Videl som tam veľa pozitívnych zmien v porovnaní s jeseňou. Z pohľadu prípravy to bol vynikajúci duel. Okrem kladných vecí som si tam totiž všimol aj veľa negatívnych prvkov. Podobne by som hodnotil aj druhý duel proti Tonegidu. Nejeden náznak veľkého progresu, ale aj veľa slabších stránok. Za necelý mesiac, chýbajúci do nášho prvého ligového zápasu, sa musíme snažiť tie dobré veci zlepšovať a chyby odstrániť.

Autor: MS
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.8.2020

FL | Ani dvojgólové vedenie nestačilo na tri body

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase úvodného kola Fortuna ligy na ihrisku...

Marketing 8.8.2020

Schlesinger | Chceme prebudiť emócie a spolupatričnosť

V prvej polovici týždňa sme vám predstavili pokračujúcu spoluprácu so spoločnosťou...

ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak