Aktuality - archiv 11.2.2009

Na záver sústredenia prehra so Sokolovom

FK Baník Sokolov – AS Trenčín 3:2 (1:2)

Baník Sokolov bol v rámci sústredenia v Nymburku posledným súperom Trenčína. V náročnom počasí skúšal tréner Ivan Galád nový taktický variant. Najmä v prvom polčase bol herný prejav AS sympatický a pre súpera nebezpečný. Po zmene strán, a viacerých striedaniach, sa kompaktnosť Trenčanov mierne vytratila. Napriek tomu si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Lacnými gólmi v závere duelu ale dobre rozbehnutý zápas stratili. Poslednými súpermi AS v príprave budú Žiar nad Hronom (17.2.2009) a FC Nitra (21.2.2009). O mieste a čase stretnutí sa rozhodne v najbližších dňoch.

FK Baník Sokolov – AS Trenčín 3:2 (1:2)

góly: 37. Jirouš (11m), 85. Vaněček, 90. Salák – 17. Peciar, Godál

Sokolov : Zacharda - Šmerda (60. Kaplan, 85. Čada), Kura (46. Hrabáč), Knakal (46. Jandík), Hanzlík (60. Čupr) - Habai (60. Podrazký), Vůjtěch, Čada (60. Pilař), Vaněček - Jirouš, Duchnič (60. Salák)

Trenčín: Volešák – Kleščík, Križko, Ševela, Peciar (76. Pagkalis) – Bubenko (56. Hlohovský), Godál (46. Calgaro), Gergel (46. Ereros), Knapp (63. Báez), Čirik – Kubík (51. Čögley)

Trenčania sa obuli do súpera hneď v úvode. Po zranení prejavil veľký hlad po futbale Gergel. V 4.minúte nebezpečne vystrelil, o 10 minúte neskôr vysunul Kubíka, ale ani jedna príležitosť gól nepriniesla. Do tretice Gergel. V 16. minúte vybojoval loptu Kleščík, prihral ju Gergelovi, strela ale opäť cieľ minula. Už o pár sekúnd neskôr rozohral Knapp rohový kop. V skrumáži pred Zachardom sa najlepšie zorientoval Tomáš Peciar. Mazáckym spôsobom si na päťke zasekol loptu a pravačkou pohodlne vsietil prvý gól stretnutia. O necelých 10 minút neskôr vyhrával slovenský tím už o dva góly. V akcii AS mal prsty opäť Gergel. V koncovke sa nemýlil dobre hrajúci Boris Godál. Útočná chuť neopustila Trenčanov ani po tomto zásahu. Bubenko naservíroval loptu Kubíkovi, jeho strelu Sokolovčania zrazili na roh. V tíme súpera patril medzi najaktívnejších hráčov Vaněček. V 37. minúte odvážne vnikol do 16-tky, kde ho sfauloval Križko. Nariadený pokutový kop premenil Jirouš.

Aj po zmene strán začali aktívnejšie hráči AS. Po kombinácii sa dostal do dobrej príležitosti Bubenko, mieril však tesne vedľa. Baník reagoval centrom Podrazkého. V neprehľadnej situácii sa lopta kotúľala tesne pri Volešákovej bránkovej čiare, Kleščík odkopom nebezpečenstvo zažehnal. Prakticky z protitútoku sa dostal do koncovky Hlohovský. Z ostrého uhla trafil tesne vedľa. Po Čögleyovej prihrávke sa dostal k strele aj Báez. Jeho pokus obrancovia Sokolova zblokovali. V 85. minúte rozohral Podrazký roh, po ktorom Vaněček vyrovnal na 2:2. Záver zápasu Trenčanom absolútne nevyšiel. Po vyrovnaní museli vypiť kalich horkosti do dna. Najskôr Križko vystihol rozohrávku súpera. Vyviezol loptu a prihral Ererosovi. Argentínčan sa v 16-tke kľučkou uvoľnil, ale zakončil nedôrazne. Nakoniec v posledných sekundách zápasu rozhodol o výhre českého účastníka druhej najvyššej súťaže Salák.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

ASTV 13.7.2019

ASTV | Šemrinec a Depetris po zápase proti AEK Atény

ASTV vám prináša rozhovory s Igorom Šemrincom a Davidom Depetrisom po prípravnom zápase...

ASTV 13.7.2019

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti AEK Atény

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AEK Atény - AS Trenčín (1:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak