Aktuality - archiv 15.2.2008

Inter Bratislava – AS Trenčín 4:1

Prehra rozdielom triedy behom desiatich minút

Po dvoch domácich víťazstvách nad českými druholigistami cestovali Trenčania do Bratislavy. Na Pasienkoch absolútne nezvládli prvý polčas a s Interom prehrali o tri góly 1:4.

Inter Bratislava – AS Trenčín 4:1 (4:1)

Góly: Majtán 2, Tužinský, Augustín - Depetris

Zostava AS: D. Rožník – Jakúbek (Čögley), Cs. Horváth, Godál (Kleščík), Ree – Báez – Gergel (Marček), Šebek (Olej), Sluijter (Chanti) – Depetris, Hlohovský

Na hlavnej ploche bratislavských Pasienkov odohrali Trenčania najslabší polčas v príprave. Prvé dejstvo bolo plné dezorganizácie, individuálnych chýb, beznádeje. Prvý gól dostali Trenčania po netaktickom vybehnutí Miloša Jakúbeka. Súperovi sa tak otvoril priestor na prečíslenie, čo bez problémov využil na úvodný gól. Potom prišla jedna z mála svetlých chvíľ v podaní hostí. Po samostatnej Gergelovej akcii rozvlnil sieť domácej svätyne Depetris. Záverečných desať minút prvého polčasu potvrdilo, že zápas sa dá prehrať rozdielom triedy aj za takýto krátky čas. Inter zvýšil na 2:1 po Godálovom podbehnutí centra. Zásahu na 3:1 predchádzala zbytočná Gergelova strata lopty, nuž a štvrtý gól Bratislavčanov bol definitívnou ranou do koncepcie AS.

Pred druhým polčasom urobil trénerský triumvirát v zostave sériu zmien. Drobné šrámy posadili na lavičku Gergela a Sluijtera, vystriedaný bol aj Godál. Oživením bol najmä príchod Chantiho. Mladý Grék sa niekoľkokrát blysol individuálnou parádou. Jeho práca bola užitočná pre celé mužstvo. Inter si po zmene strán prakticky žiadnu príležitosť nevypracoval. Naopak zmena skóre v prospech AS visela niekoľkokrát doslova na vlásku. Blízko ku gólu mal Depetris. Jeho radosť zmrazila žrď. Brankára žltočiernych neprekonal z výhodného postavenia ani Hlohovský.

V priebehu druhého polčasu musel Šebek nútene opustiť ihrisko. Devätnásťročný útočník sa zranil po kontakte so súperom pri jednom z pokusov o strelu. Verme, že krkolomne vyzerajúce zranenie si nevyžiada dlhšiu rekonvalescenciu, nakoľko reprezentant do 20 rokov sa v poslednom období dostáva do výbornej formy.

Po konfrontácii na Pasienkoch mali odohrať futbalisti AS ďalší prípravný duel v Žiari nad Hronom. Pre narastajúci počet zdravotných problémov ale Trenčania na tento duel nenastúpia. Predstavia sa tak až v ligovej generálke proti Fulneku hrajúcemu druhú najvyššiu českú súťaž. Zápas by sa mal odohrať na Mestskom štadióne na Sihoti - v sobotu 23. februára o 14.00 h. V prípade zmeny konania generálky budeme návštevníkov stránky včas informovať.

Autor: MS
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 4.10.2020
AS Trenčín - FK Senica
1:2 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 30.9.2020

SC | Po zápletke a dvoch góloch Kadáka postup do ďalšieho kola

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku...

ASTV 30.9.2020

SC | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Družstevníku Radimov

ASTV vám prináša záznam zo zápasu 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník...

A-tím 30.9.2020

SC | Radimov pred rokom potrápil Dunajskú Stredu

Dnešným súperom AS Trenčín v zápase 3. kola Slovnaft Cupu je TJ Družstevník Radimov. Zápas...

A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak