Aktuality - archiv 17.2.2008

Šebek napĺňa dôveru trénerov nielen gólmi

Lukáš Šebek: „Máme pred sebou ťažkú jar, ligu musíme zachrániť za každú cenu“

Jedným z najväčších prekvapení prípravy pred jarnou časťou aktuálneho ročníka sú výkony iba devätnásťročného útočníka Lukáša Šebeka. Bývalý najlepší strelec dorasteneckej ligy a od štrnástich rokov slovenský mládežnícky reprezentant zaznamenal v predsezónnom období doposiaľ päť gólov. Na ihrisku sa nevyznačuje iba pohotovým zakončením, ale aj aktivitou na hrote útoku. „Každý chce hrávať. Dôležité však je, aby sa mužstvu darilo. Máme pred sebou ťažkú jar a ligu musíme zachrániť za každú cenu,“ povedal Šebek.

„O miesto v prvom tíme bojujem už po tretí raz. Dúfam, že teraz to vyjde a prepracujem sa do zostavy,“ povedal rodený Trenčan, ktorý k predchádzajúcim skúsenostiam s prípravou dodal: „V minulosti sme viac behali. Teraz sa venujeme skôr dynamickej technike. Je to lepšie ako dlhé behy. Behá sa aj teraz, ale skôr krátke trate.“

Mladý zakončovateľ napriek svoje subtílnej postane nevynechá žiadnu príležitosť na súboj a pri napádaní súperovej rozohrávky pôsobí akoby mal dvoje pľúca. „Keď je človek v pohode a darí samu, je to celkom iné. Tréneri mi viac dôverujú ako tomu bolo v minulej príprave i predtým. Uvidíme ako to dopadne. Taktiež som trochu skúsenejší. Nedá sa povedať, že na jeseň som bol rezignovaný, ale necítil som podporu od trénera. V tíme som bol iba do počtu,“ komentoval Šebek a k boju o miesto v základnej zostave doplnil: „Snažím sa udržať si miesto v tíme. Je to však na tréneroch. Ja preto robím, čo je v mojich možnostiach.“

Člen reprezentácie do 20 rokov začal nadobúdať streleckú pohodu už v decembri, keď v troch stretnutiach ešte pred zavŕšením "jesene" zaznamenal dvakrát hetrik. Okrem toho do siete Trenčianskych Stankoviec aj proti prvoligovej Prievidzi. „Je to iba príprava a nepreceňujem to. Samozrejme som spokojný, každý gól teší. Uspokojenie mi ale určite nehrozí,“ uisťuje devätnásťročný talent.

Šebek je spoločne so šesticou Čögley, Hlohovský, Gergel, Kleščík, D. Rožník a Gálik členom úspešnej mládežníckej generácie odchovancov AS. „Boli sme majstri Slovenska v mladšom doraste a o titul sme bojovali aj ako starší dorastenci. Napríklad aj proti Slovácku bolo cítiť, že s Gerom a Hlohom sa celkom dobre poznáme. Veď hráme spolu už štvrtý rok,“ dodal Šebek.

Autor: MG
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 4.10.2020
AS Trenčín - FK Senica
1:2 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 30.9.2020

SC | Po zápletke a dvoch góloch Kadáka postup do ďalšieho kola

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku...

ASTV 30.9.2020

SC | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Družstevníku Radimov

ASTV vám prináša záznam zo zápasu 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník...

A-tím 30.9.2020

SC | Radimov pred rokom potrápil Dunajskú Stredu

Dnešným súperom AS Trenčín v zápase 3. kola Slovnaft Cupu je TJ Družstevník Radimov. Zápas...

A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak