Aktuality - archiv 17.2.2008

Šebek napĺňa dôveru trénerov nielen gólmi

Lukáš Šebek: „Máme pred sebou ťažkú jar, ligu musíme zachrániť za každú cenu“

Jedným z najväčších prekvapení prípravy pred jarnou časťou aktuálneho ročníka sú výkony iba devätnásťročného útočníka Lukáša Šebeka. Bývalý najlepší strelec dorasteneckej ligy a od štrnástich rokov slovenský mládežnícky reprezentant zaznamenal v predsezónnom období doposiaľ päť gólov. Na ihrisku sa nevyznačuje iba pohotovým zakončením, ale aj aktivitou na hrote útoku. „Každý chce hrávať. Dôležité však je, aby sa mužstvu darilo. Máme pred sebou ťažkú jar a ligu musíme zachrániť za každú cenu,“ povedal Šebek.

„O miesto v prvom tíme bojujem už po tretí raz. Dúfam, že teraz to vyjde a prepracujem sa do zostavy,“ povedal rodený Trenčan, ktorý k predchádzajúcim skúsenostiam s prípravou dodal: „V minulosti sme viac behali. Teraz sa venujeme skôr dynamickej technike. Je to lepšie ako dlhé behy. Behá sa aj teraz, ale skôr krátke trate.“

Mladý zakončovateľ napriek svoje subtílnej postane nevynechá žiadnu príležitosť na súboj a pri napádaní súperovej rozohrávky pôsobí akoby mal dvoje pľúca. „Keď je človek v pohode a darí samu, je to celkom iné. Tréneri mi viac dôverujú ako tomu bolo v minulej príprave i predtým. Uvidíme ako to dopadne. Taktiež som trochu skúsenejší. Nedá sa povedať, že na jeseň som bol rezignovaný, ale necítil som podporu od trénera. V tíme som bol iba do počtu,“ komentoval Šebek a k boju o miesto v základnej zostave doplnil: „Snažím sa udržať si miesto v tíme. Je to však na tréneroch. Ja preto robím, čo je v mojich možnostiach.“

Člen reprezentácie do 20 rokov začal nadobúdať streleckú pohodu už v decembri, keď v troch stretnutiach ešte pred zavŕšením "jesene" zaznamenal dvakrát hetrik. Okrem toho do siete Trenčianskych Stankoviec aj proti prvoligovej Prievidzi. „Je to iba príprava a nepreceňujem to. Samozrejme som spokojný, každý gól teší. Uspokojenie mi ale určite nehrozí,“ uisťuje devätnásťročný talent.

Šebek je spoločne so šesticou Čögley, Hlohovský, Gergel, Kleščík, D. Rožník a Gálik členom úspešnej mládežníckej generácie odchovancov AS. „Boli sme majstri Slovenska v mladšom doraste a o titul sme bojovali aj ako starší dorastenci. Napríklad aj proti Slovácku bolo cítiť, že s Gerom a Hlohom sa celkom dobre poznáme. Veď hráme spolu už štvrtý rok,“ dodal Šebek.

Autor: MG
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 27.1.2020

ASTV | Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v Ayia Napa

Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v cyperskom letovisku Ayia Napa.

A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak