Aktuality - archiv 10.8.2012

S cieľom pretaviť prípravu do herného aj výsledkového úspechu

Ľuboš Nosický: „Chceme sa predviesť pred vlastným publikom a potvrdiť to, o čo sme sa snažili počas prípravného obdobia"

V sobotu sa okrem seniorského tímu predstavia na Sihoti aj najstarší dorastenci. Pod vedením trénera Ľuboša Nosického privítajú predpoludním o 11.00 h prešovský Tatran.

„Budeme sa snažiť hrať ofenzívny a zároveň atraktívny futbal. Určovať tempo hry, držať loptu na vlastných kopačkách a vytvárať si veľa gólových príležitostí. To je náš prvotný cieľ,“ začal rozprávanie tréner Nosický a pokračoval: „Druhou vecou je výchova mladých hráčov pre prvé mužstvo a ich príprava na profesionálny futbal. Plánujeme ich posúvať do vyspelých klubov a tak im chceme odovzdať to najlepšie.“

Naša devätnástka má za sebou prvý majstrovský zápas. Na pôde Žiliny ťahala za kratší koniec a prehrala 1:2, pričom súper nastúpil až s deviatimi juniorskými reprezentantmi Slovenska. Naviac, na zápas si našlo cestu takmer 300 priaznivcov „šošonov“, ktorí utvorili corgoňligovú atmosféru. Tá bola pre viacerých z našich mladíkov novou skúsenosťou. „Napriek prehre som na hre mojich zverencov našiel viacero pozitív. Žilina disponuje veľkou silou, zápas nás určite posunul ďalej. Góly sme inkasovali po chybách, z ktorých sa musíme poučiť,“ povedal na margo predchádzajúceho zápasu Nosický.

Na adresu najbližšieho súpera z Prešova sa mu však vyjadrovalo ťažko. „Nepoznám mužstvá z tejto vekovej kategórie. Chceme sa však predviesť pred vlastným publikom a potvrdiť v stretnutí to, o čo sme sa snažili počas prípravného obdobia. Zároveň majú chlapci možnosť ukázať sa a získať tak pozvánku na tréningy s mužmi. V súčasnosti má túto možnosť pätica hráčov,“ dodal Nosický.

Niekdajší tréner Žiliny pozná príchuť mládežníckeho futbalu veľmi dobre a má s ním bohaté skúsenosti. Tie by chcel zúročiť aj u nás. „Čo sa týka devätnástky, tak tá má niekedy väčšie zaťaženie ako ich dospelí kolegovia. Celkový rozdiel je najmä v tom, že medzi mužmi nie je toľko technických a taktických nedostatkov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak