Aktuality - archiv 10.8.2012

S cieľom pretaviť prípravu do herného aj výsledkového úspechu

Ľuboš Nosický: „Chceme sa predviesť pred vlastným publikom a potvrdiť to, o čo sme sa snažili počas prípravného obdobia"

V sobotu sa okrem seniorského tímu predstavia na Sihoti aj najstarší dorastenci. Pod vedením trénera Ľuboša Nosického privítajú predpoludním o 11.00 h prešovský Tatran.

„Budeme sa snažiť hrať ofenzívny a zároveň atraktívny futbal. Určovať tempo hry, držať loptu na vlastných kopačkách a vytvárať si veľa gólových príležitostí. To je náš prvotný cieľ,“ začal rozprávanie tréner Nosický a pokračoval: „Druhou vecou je výchova mladých hráčov pre prvé mužstvo a ich príprava na profesionálny futbal. Plánujeme ich posúvať do vyspelých klubov a tak im chceme odovzdať to najlepšie.“

Naša devätnástka má za sebou prvý majstrovský zápas. Na pôde Žiliny ťahala za kratší koniec a prehrala 1:2, pričom súper nastúpil až s deviatimi juniorskými reprezentantmi Slovenska. Naviac, na zápas si našlo cestu takmer 300 priaznivcov „šošonov“, ktorí utvorili corgoňligovú atmosféru. Tá bola pre viacerých z našich mladíkov novou skúsenosťou. „Napriek prehre som na hre mojich zverencov našiel viacero pozitív. Žilina disponuje veľkou silou, zápas nás určite posunul ďalej. Góly sme inkasovali po chybách, z ktorých sa musíme poučiť,“ povedal na margo predchádzajúceho zápasu Nosický.

Na adresu najbližšieho súpera z Prešova sa mu však vyjadrovalo ťažko. „Nepoznám mužstvá z tejto vekovej kategórie. Chceme sa však predviesť pred vlastným publikom a potvrdiť v stretnutí to, o čo sme sa snažili počas prípravného obdobia. Zároveň majú chlapci možnosť ukázať sa a získať tak pozvánku na tréningy s mužmi. V súčasnosti má túto možnosť pätica hráčov,“ dodal Nosický.

Niekdajší tréner Žiliny pozná príchuť mládežníckeho futbalu veľmi dobre a má s ním bohaté skúsenosti. Tie by chcel zúročiť aj u nás. „Čo sa týka devätnástky, tak tá má niekedy väčšie zaťaženie ako ich dospelí kolegovia. Celkový rozdiel je najmä v tom, že medzi mužmi nie je toľko technických a taktických nedostatkov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak