Aktuality - archiv 20.8.2012

Zvíťazili sme zaslúžene, tvrdí Volešák

Miloš Volešák: „Hoci sa nás súper snažil dostať pod tlak, lopty sme nenakopávali“

„Sme šťastní. Pre toto sa oplatí hrať futbal. Tri body z pôdy súpera tešia. Do Trnavy sa pre víťazstvá nechodí, ale po tak dobrom výkone sme si ho zaslúžili,“ povedal po skvelom zápase brankár Miloš Volešák. Práve on dal mužstvu potrebnú istotu vzadu.

Kvalitný výkon a k tomu tri body. Tak znie výpočet stretnutia, v ktorom sme v Trnave zaslúžene zvíťazili 3:0. Predviedli sme najlepší výkon na ihriskách súperov v tomto ročníku. „Podali sme kolektívny výkon a boli sme aj efektívni. Od úvodu sme hrali svoju hru, dobre sme kombinovali. Hoci sa nás súper snažil dostať pod tlak, lopty sme nenakopávali. Postupom času išli Trnavčania psychicky dole,“ pokračoval trenčiansky rodák.

Dvadsaťosemročný gólman si na jeseň udržal čisté konto po druhý raz. V niektorých chvíľach pri ňom síce stálo šťastie, ale svoju úlohu si zastal na výbornú. „Do každého zápasu idem s tým, že chcem urobiť niečo naviac. Vedel som, že šance súpera prídu. Na ich prvej príležitosti som sa chytil a ďalej to už išlo samo,“ tvrdil Volešák.

Pätnásť minút pred koncom mohli domáci znížiť. Pri Volešákovi však stálo aj šťastie, ale to už patrí do výbavy kvalitného brankára. „Aldo (Baéz) sa pošmykol. Súper postupoval na mňa, vedel som, že nebude strieľať, tak som proti nemu vybehol. Loptu mi dal medzi nohy a trafil žrď. Následná strela mierila mimo,“ opísal nepríjemnú situáciu Volešák.

S futbalistami cestovali do „malého Ríma“ aj naši fanúšikovia. Dobrý výkon zverencov trénera Adriána Guľu chvíľami umlčal „bílych andelov“. To bola príležitosť, aby bolo počuť aj priaznivcov Trenčína. „Veľmi si vážim, že za nami pricestovali a podporili nás. Na konci sme sa spoločne vybláznili a zakričali sme si. Asi som chytal dobre, keď skandovali moje meno,“ zakončil rozhovor s úsmevom na tvári Volešák.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 10.7.2020

ASTV | Čatakovič pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s Hamzom Čatakovičom pred stretnutím 5. kola nadstavby Fortuna ligy...

A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
FC Nitra