Aktuality - archiv 26.8.2012

Presvedčený o tom, že neprehrajú

Peter Čögley: „Boli sme hladní po vyrovnaní. Nemohli sme sa však bezhlavo vrhnúť dopredu, museli sme trpezlivo čakať na svoju príležitosť“

„Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sme stratili dva body,“ boli prvé pozápasové slová, ktoré povedal Peter Čögley. Mierne sklamanie sa snažil zmyť v osviežujúcej sprche. Nepomohlo.

Sobotný zápas priniesol všetko, čo správy futbal mať má. Divokú zápletku s gólovým vyvrcholením, drámu do konca a chvíľami kartový mariáš. Tím Adriána Guľu však ukázal, že nezlomná vôľa ho zdobí naďalej.

Na góly sa čakalo do záveru prvého dejstva. Po presnom zásahu Davida Depetrisa zahrmelo v priebehu pár sekúnd aj na opačnej strane. Faul v pokutovom území Stanislava Lobotku bol odmenený jedenástkou a červenou kartou. „Dôležité bolo, že sme nespanikárili. Práve naopak, boli sme úplne pokojní. Podobné situácie nacvičujeme aj na tréningoch. Jedna skupina hrá v podčíslení so snahou herne dominovať. Myslím si, že sa nám to darilo,“ povedal Čögley.

Po zmene strán sme na súpera vybehli nebojácne. Väčšina tímov z Corgoň ligy by sa zavrela na vlastnej polovici ihriska, my sme však chceli hrať otvorenú partiu naďalej. „Nikdy sme vyslovene nebránili. To nie je náš štýl. Aj v minulosti, keď sme hrali na ihriskách súperov a bolo nás aj o jedného menej, tak sme sa nezavreli do vlastnej šestnástky,“ pokračoval dvadsaťštyriročný obranca.

Naše gólové šance zostali nevyužité a prvá vážnejšia strela po zmene strán skončila v sieti Miloša Volešáka. „Boli sme hladní po vyrovnaní. Nemohli sme sa však bezhlavo vrhnúť dopredu, museli sme trpezlivo čakať na svoju príležitosť. Aj keď sme prehrávali, bol som presvedčený o tom, že bez bodu neodídeme. Napokon sme mohli aj zvíťaziť,“ povedal odchovanec Trenčianskej Turnej.

Peter Čögley do zápasu nastúpil na začiatku druhého polčasu, keď vystriedal Samuela Štefánika. Napokon sa stal jedným z hrdinov zápasu. Pred týždňom prihral Davidovi Depetrisovi na gól v Trnave, teraz osem minút pred koncom „vyrobil“ pokutový kop. „Jednoznačne som si šiel po faul. Nebol som si istý, či to bolo vonku alebo vnútri pokutového územia, ale bol tam kontakt. Som rád, že som mohol mužstvu pomôcť. Prehra by bola pre nás príliš krutá,“ zakončila rozhovor dlhoročná opora AS Trenčín.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.7.2020

ASTV | Van Kessel pred zápasom proti Seredi

ASTV vám prináša rozhovor s Ginom van Kesselom pred stretnutím 4. kola nadstavby Fortuna ligy...

Fanúšikovia 3.7.2020

Fanúšikovia | Informácie k zápasu proti Seredi

Základné informácie pre fanúšikov týkajúce sa víkendového domáceho zápasu 4. kola nadstavby...

ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
ŠKF Sereď