Aktuality - archiv 24.2.2008

Godál sa cíti lepšie na poste stopéra ako v zálohe

Boris Godál: „Vieme v akej sme situácii a nechcem sa skrývať za to, že slovo záchrana bude pre nás tabu.“

Nádejný defenzívny hráč Boris Godál sa počas prípravy na pár dní vytratil zo zostavy mužstva. Dôvodom bol zápal svalov v okolí holennej kosti. Práve to mu zahatalo cestu do reprezentácie, keď musel odmietnuť pozvánku trénera dvadsaťjednotky. Po návrate zo sústredenia v Holandsku sa však opäť naplno zapojil do tréningového procesu. „Je pred dôležitým zápasom kvalifikácie. Mal som šancu dostať sa do mužstva, ale príliš sa tým netrápim. Za dvadsaťjednotku môžem hrať ešte jeden rok a ak sa mi bude dariť v klube, myslím si, že reprezentácia ma neobíde,“ povedal Godál.

Dvadsaťročný rodák z Trenčína prišiel do klubu ako stopér a na tomto poste hrával až do príchodu trénera Roba McDonalda. „Videl ma skôr ako defenzívneho záložníka. Pravdou však je, že najlepšie sa cítim v strede obrany. Hral som tam viac rokov a mám tam lepší prehľad o hre. Môžem viac dirigovať spoluhráčov. Kam ma však tréneri dajú, tam sa budem snažiť podať stopercentný výkon,“ komentoval trenčiansky hráč s „dvadsaťjednotkou“.

V úvodnom ligovom zápase však bude pre žlté karty chýbať. Stred obrany tak spevnia Peter Kleščík s Csabom Horváthom. „Je pravdou, že sa s chalanmi bavíme aj o konkurencii v mužstve. Ide však o záležitosť kabíny a najmä trénerov. Zápasy ukážu, komu sa momentálne najviac darí,“ doplnil Godál.

Mužstvo bude na jar bojovať o posun z posledné miesta ligovej tabuľky. Jediným cieľom v zostávajúcom priebehu sezóny je posun aspoň o jednu priečku vyššie a náprava pošramotenej reputácie. Slovo záchrana je v šatni snáď najčastejšie vyslovovaným. „Vieme v akej sme situácii a nechcem sa skrývať za to, že slovo záchrana bude pre nás tabu. Našim prvoradým cieľom je udržať sa v lige. Veľmi bude záležať na prvých zápasoch,“ dodal na záver Godál.

Autor: MG
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak