Aktuality - archiv 9.9.2012

Ďuriška plánuje návrat počas zimy

Lukáš Ďuriška: "Prvé týždne boli ťažké, najmä po psychickej stránke, po operácii som však začal myslieť pozitívne"

Letná príprava sa pre neho skončila skôr, ako sa vôbec stihla rozbehnúť. Na tréningu mu pri zmene smeru povolilo koleno. Nádejný stredopoliar Lukáš Ďuriška podstúpil operáciu kolena.  Očakáva, že návrat na futbalové trávniky bude pre neho možný až v novom roku.

„Stalo sa mi to po prípravnom zápase so Slovanom. V Trenčianskych Tepliciach sme trénovali na prírodnej tráve. Pri náhlej zmene smeru koleno nevydržalo a jabĺčko vyskočilo z puzdra,“ zaspomínal si na zranenie spred dvoch mesiacov.

Hoci sa ho spoluhráči snažili upokojiť, on sám vedel, že to nebude v poriadku. „Bolo mi jasné, že je zle a vedel som, že toto nemohli väzivá vydržať. Nohou som nemohol ani pohnúť. Na druhý deň sa mi koleno nalialo krvou,“ pokračoval rodák zo Soblahova.

Dva týždne po zranení išiel talentovaný stredopoliar na magnetickú rezonanciu, ktorá potvrdila nevyhnutnosť plastickej operácie. „Už na druhý deň po operácii som začal cvičiť na špeciálnej elektronickej dlahe. Tá mi počas pobytu v nemocnici hýbala nohou. Následnej som sa objednal u fyziterapeuta, s ktorým pracujem až doteraz. Chodím k nemu dvakrát do týždňa. Našťastie sa mi vyhli komplikácie. Párkrát mi z toho vyťahovali vodu, ale to je normálne. Nemal som ani teploty,“ dodal dnes už spokojne Ďuriška.

Momentálne je dva mesiace po operačnom zákroku a ako prezradil, cíti sa dobre. „Nemám bolesti. Šliapem na bicykli, no behať ešte nemôžem. Postupne by som rád začal vyklusávať. Do tréningov sa zapojím s najväčšou pravdepodobnosťou až počas zimnej prípravy. Už aby to bolo. Prvé týždne boli ťažké, najmä po psychickej stránke. Po operácii som však začal myslieť pozitívne,“ prízvukoval 20-ročný defenzívny stredopoliar.

Venuje sa priateľke

Zranenia futbalistom ponúkajú väčšiu mieru voľného času. Podobne je na tom aj Ďuriška. Okrem posilovne si tak nájde čas aj na to, aby svojich spoluhráčov podporil na domácich zápasoch a z tribúny sleduje takmer každý dopoludňajší tréning. „Okrem toho mám konečne viac času na priateľku. Občas zapnem aj playstation,“ dodal na záver.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

Fotogalérie 6.7.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Seredi

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK iClinic Sereď (3:2).

ASTV 5.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic...

A-tím 5.7.2020

Príprava | Víťazstvo na ihrisku druholigového Púchova

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral prípravný zápas na ihrisku MŠK Púchov 2:0 (0:0)....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak