Aktuality - archiv 9.9.2012

Ďuriška plánuje návrat počas zimy

Lukáš Ďuriška: "Prvé týždne boli ťažké, najmä po psychickej stránke, po operácii som však začal myslieť pozitívne"

Letná príprava sa pre neho skončila skôr, ako sa vôbec stihla rozbehnúť. Na tréningu mu pri zmene smeru povolilo koleno. Nádejný stredopoliar Lukáš Ďuriška podstúpil operáciu kolena.  Očakáva, že návrat na futbalové trávniky bude pre neho možný až v novom roku.

„Stalo sa mi to po prípravnom zápase so Slovanom. V Trenčianskych Tepliciach sme trénovali na prírodnej tráve. Pri náhlej zmene smeru koleno nevydržalo a jabĺčko vyskočilo z puzdra,“ zaspomínal si na zranenie spred dvoch mesiacov.

Hoci sa ho spoluhráči snažili upokojiť, on sám vedel, že to nebude v poriadku. „Bolo mi jasné, že je zle a vedel som, že toto nemohli väzivá vydržať. Nohou som nemohol ani pohnúť. Na druhý deň sa mi koleno nalialo krvou,“ pokračoval rodák zo Soblahova.

Dva týždne po zranení išiel talentovaný stredopoliar na magnetickú rezonanciu, ktorá potvrdila nevyhnutnosť plastickej operácie. „Už na druhý deň po operácii som začal cvičiť na špeciálnej elektronickej dlahe. Tá mi počas pobytu v nemocnici hýbala nohou. Následnej som sa objednal u fyziterapeuta, s ktorým pracujem až doteraz. Chodím k nemu dvakrát do týždňa. Našťastie sa mi vyhli komplikácie. Párkrát mi z toho vyťahovali vodu, ale to je normálne. Nemal som ani teploty,“ dodal dnes už spokojne Ďuriška.

Momentálne je dva mesiace po operačnom zákroku a ako prezradil, cíti sa dobre. „Nemám bolesti. Šliapem na bicykli, no behať ešte nemôžem. Postupne by som rád začal vyklusávať. Do tréningov sa zapojím s najväčšou pravdepodobnosťou až počas zimnej prípravy. Už aby to bolo. Prvé týždne boli ťažké, najmä po psychickej stránke. Po operácii som však začal myslieť pozitívne,“ prízvukoval 20-ročný defenzívny stredopoliar.

Venuje sa priateľke

Zranenia futbalistom ponúkajú väčšiu mieru voľného času. Podobne je na tom aj Ďuriška. Okrem posilovne si tak nájde čas aj na to, aby svojich spoluhráčov podporil na domácich zápasoch a z tribúny sleduje takmer každý dopoludňajší tréning. „Okrem toho mám konečne viac času na priateľku. Občas zapnem aj playstation,“ dodal na záver.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak