Aktuality - archiv 25.9.2012

Chceme vyhrať každý zápas, povedal Štefánik

Samuel Štefánik: „Žilina je výborný súper, je to pre nás výzva“

Súperom zverencov trénera Adriána Guľu v osemfinálovej fáze Slovnaft Cupu je obhajca trofeje a úradujúci majster MŠK Žilina. Hoci žreb našim príliš neprial, mužstvo sa na zápas teší.

„Žilina je výborný súper. Vyhrala posledný zápas a dostáva sa do formy. Je to pre nás výzva. Tešíme sa nielen na súpera, ale aj na pekný štadión,“ povedal Samuel Štefánik, ktorý sa jednou vetou vrátil aj k víkendovému vystúpeniu v Corgoň lige: „Je dobré, že hráme hneď v utorok po bezgólovom zápase s Ružomberkom. Aspoň si môžeme napraviť chuť.“

Posledný dvaja súperi Myjava a Ružomberok predviedli na Sihoti len málo futbalovej krásy a moderny. Svoju hru podriadili iba výsledku. Zoberie si z toho príklad aj trenčianska kabína v súboji s favoritom spod Dubňa? „V žiadnom prípade. Chceme hrať futbal a predviesť sa našou hrou. Nič meniť nebudeme,“ razantne odmietol podobné praktiky nádejný stredopoliar. Bude tak napriek tomu, že v zostave nám budú chýbať dvaja hráči zo základnej zostavy Róbert Mazáň a Stanislav Lobotka. Obaja sa predstavia v prípravnom zápase reprezentácie do 19 rokov proti Maďarsku a z rovnakého dôvodu bude chýbať aj Daniel Bednárik.

Žilina sa po piatich zápasoch bez víťazstva chytila doma na Prešove (3:0). „Ich tréner začal nasadzovať mladých hráčov. Skúsenejší sedeli na lavičke. Nám je ale jedno, kto nastúpi. Budeme sa koncentrovať iba na našu hru a výkon,“ komentoval Štefánik, ktorý na krátko vypadol zo základnej zostavy: „Chcem sa vrátiť na vlnu z minulej sezóny. Tento rok to trochu škrípe. Verím, že postupne sa do toho opäť dostanem. Gól by mi určite pomohol.“

Domáca pohárová súťaž je v tieni ligy. Fanúšikovia, médiá a taktiež niektoré kluby jej neprikladajú taký význam ako má v iných krajinách. Ako to je v kabíne AS? „Chceme vyhrať každý zápas a aj pohár. Pre nás to je na úrovni ligy,“ dodal na záver Štefánik.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 3.12.2019

ASTV | Kleščík po Pohroní aj o rozlúčke s AS Trenčín

ASTV vám prináša rozhovor s Petrom Kleščíkom po zápase 17. kola Fortuna ligy proti FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak