Aktuality - archiv 16.3.2008

V Zlatých Moravciach sme boli zviazaní aj premotivovanosťou

Nervózny duel nedohral Csaba Horváth ani Aldo Báez

V prvom jarnom kole prehral AS Trenčín v Dubnici 1:2, čím strojárom veľmi výrazne priblížil definitívnu záchranu. Situácia sa opakovala aj v Zlatých Moravciach. Po prehre s ViOnom stráca tím Martina Stana na ďalšieho potenciálneho súpera v boji o záchranu už 11 bodov.

Trenčania nebodovali ani v treťom jarnom zápase. Pred stretnutím absolvovali niekoľko motivačných rozhovorov. Nechýbalo vzájomné hecovanie sa či povzbudzovanie. Odhodlanie a túžba po víťazstve Trenčanov boli zjavné. Tím z Považia v Zlatých Moravciach bojoval, ale na úspech to nestačilo. Prílišná zodpovednosť akoby zväzovala hráčom ruky, nohy i myšlienky.

V defenzíve chýbali zranený Boris Godál aj vykartovaný Peter Kleščík. V priebehu prvého polčasu prišli Trenčania aj o zraneného Alda Báeza. Nešťastný Argentínčan potom sužovaný bolesťou a najmä smútkom z toho, že nemôže na trávniku bojovať o lepší výsledok preplakal v šatni celý zvyšok zápasu. Po hodine hry nastalo ďalšie výrazné oslabenie obrany. Po druhej žltej karte bol vylúčený Csaba Horváth. „Určite to nemala byť karta. Lopta sa mi odrazila nešťastne od stehna do ruky. Úmysel v tom rozhodne nebol,“ rozhodil rukami sklamaný kapitán, ktorý bude mužstvu chýbať minimálne v ďalších dvoch zápasoch.

„Bol to môj najhorší jarný zápas. Na pravej strane mi to akosi nejde. Z našej strany to bol taký kostrbatý futbal,“ konštatoval po nepodarenom výkone Roman Gergel. „Pred zápasom sme si povedali, že sa do toho musíme totálne vložiť. Na ihrisku sme chceli nechať úplne všetko. Žiaľ, asi to tak nevyzeralo. Bolo to hrozné. Nerozumiem tomu. Vždy si niečo pred zápasom povieme a potom na trávniku platí niečo úplne iné,“ ľutuje ďalší premárnený zápas Dalibor Rožník.

Trenčania prvé tri zápasy nezvládli. Do konca jesene im ostáva 12 stretnutí. V nich je ešte dostatok priestoru na to, aby si mladíci naklonili šťastenu na svoju stranu. Ak sa chcú hráči AS pokúsiť o svoj veľký záchranársky cieľ, musí ich výkon v nasledujúcich dueloch vyzerať inak ako v doterajšom priebehu jari.

Autor: MS
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Fotogalérie 7.8.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 4. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport