Aktuality - archiv 16.3.2008

V Zlatých Moravciach sme boli zviazaní aj premotivovanosťou

Nervózny duel nedohral Csaba Horváth ani Aldo Báez

V prvom jarnom kole prehral AS Trenčín v Dubnici 1:2, čím strojárom veľmi výrazne priblížil definitívnu záchranu. Situácia sa opakovala aj v Zlatých Moravciach. Po prehre s ViOnom stráca tím Martina Stana na ďalšieho potenciálneho súpera v boji o záchranu už 11 bodov.

Trenčania nebodovali ani v treťom jarnom zápase. Pred stretnutím absolvovali niekoľko motivačných rozhovorov. Nechýbalo vzájomné hecovanie sa či povzbudzovanie. Odhodlanie a túžba po víťazstve Trenčanov boli zjavné. Tím z Považia v Zlatých Moravciach bojoval, ale na úspech to nestačilo. Prílišná zodpovednosť akoby zväzovala hráčom ruky, nohy i myšlienky.

V defenzíve chýbali zranený Boris Godál aj vykartovaný Peter Kleščík. V priebehu prvého polčasu prišli Trenčania aj o zraneného Alda Báeza. Nešťastný Argentínčan potom sužovaný bolesťou a najmä smútkom z toho, že nemôže na trávniku bojovať o lepší výsledok preplakal v šatni celý zvyšok zápasu. Po hodine hry nastalo ďalšie výrazné oslabenie obrany. Po druhej žltej karte bol vylúčený Csaba Horváth. „Určite to nemala byť karta. Lopta sa mi odrazila nešťastne od stehna do ruky. Úmysel v tom rozhodne nebol,“ rozhodil rukami sklamaný kapitán, ktorý bude mužstvu chýbať minimálne v ďalších dvoch zápasoch.

„Bol to môj najhorší jarný zápas. Na pravej strane mi to akosi nejde. Z našej strany to bol taký kostrbatý futbal,“ konštatoval po nepodarenom výkone Roman Gergel. „Pred zápasom sme si povedali, že sa do toho musíme totálne vložiť. Na ihrisku sme chceli nechať úplne všetko. Žiaľ, asi to tak nevyzeralo. Bolo to hrozné. Nerozumiem tomu. Vždy si niečo pred zápasom povieme a potom na trávniku platí niečo úplne iné,“ ľutuje ďalší premárnený zápas Dalibor Rožník.

Trenčania prvé tri zápasy nezvládli. Do konca jesene im ostáva 12 stretnutí. V nich je ešte dostatok priestoru na to, aby si mladíci naklonili šťastenu na svoju stranu. Ak sa chcú hráči AS pokúsiť o svoj veľký záchranársky cieľ, musí ich výkon v nasledujúcich dueloch vyzerať inak ako v doterajšom priebehu jari.

Autor: MS
Rozpis zápasov
Fortuna liga, baráž, 14.7.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia baráže o postup do Európskej ligy UEFA proti FC...

ASTV 15.7.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (0:3).

ASTV 15.7.2020

Šemrinec | Mali sme ísť do vedenia, mohlo to byť opačne

Hoci Igor Šemrinec trikrát inkasoval, mužstvo podržal. Po zápase mal však od...

ASTV 15.7.2020

Čatakovič | Nepremenili sme šance, mali sme viac ako jednu

Hamza Čatakovič bol jedným z hráčov, ktorým sa nepodarilo premeniť v utorňajšom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak