Aktuality - archiv 16.3.2008

V Zlatých Moravciach sme boli zviazaní aj premotivovanosťou

Nervózny duel nedohral Csaba Horváth ani Aldo Báez

V prvom jarnom kole prehral AS Trenčín v Dubnici 1:2, čím strojárom veľmi výrazne priblížil definitívnu záchranu. Situácia sa opakovala aj v Zlatých Moravciach. Po prehre s ViOnom stráca tím Martina Stana na ďalšieho potenciálneho súpera v boji o záchranu už 11 bodov.

Trenčania nebodovali ani v treťom jarnom zápase. Pred stretnutím absolvovali niekoľko motivačných rozhovorov. Nechýbalo vzájomné hecovanie sa či povzbudzovanie. Odhodlanie a túžba po víťazstve Trenčanov boli zjavné. Tím z Považia v Zlatých Moravciach bojoval, ale na úspech to nestačilo. Prílišná zodpovednosť akoby zväzovala hráčom ruky, nohy i myšlienky.

V defenzíve chýbali zranený Boris Godál aj vykartovaný Peter Kleščík. V priebehu prvého polčasu prišli Trenčania aj o zraneného Alda Báeza. Nešťastný Argentínčan potom sužovaný bolesťou a najmä smútkom z toho, že nemôže na trávniku bojovať o lepší výsledok preplakal v šatni celý zvyšok zápasu. Po hodine hry nastalo ďalšie výrazné oslabenie obrany. Po druhej žltej karte bol vylúčený Csaba Horváth. „Určite to nemala byť karta. Lopta sa mi odrazila nešťastne od stehna do ruky. Úmysel v tom rozhodne nebol,“ rozhodil rukami sklamaný kapitán, ktorý bude mužstvu chýbať minimálne v ďalších dvoch zápasoch.

„Bol to môj najhorší jarný zápas. Na pravej strane mi to akosi nejde. Z našej strany to bol taký kostrbatý futbal,“ konštatoval po nepodarenom výkone Roman Gergel. „Pred zápasom sme si povedali, že sa do toho musíme totálne vložiť. Na ihrisku sme chceli nechať úplne všetko. Žiaľ, asi to tak nevyzeralo. Bolo to hrozné. Nerozumiem tomu. Vždy si niečo pred zápasom povieme a potom na trávniku platí niečo úplne iné,“ ľutuje ďalší premárnený zápas Dalibor Rožník.

Trenčania prvé tri zápasy nezvládli. Do konca jesene im ostáva 12 stretnutí. V nich je ešte dostatok priestoru na to, aby si mladíci naklonili šťastenu na svoju stranu. Ak sa chcú hráči AS pokúsiť o svoj veľký záchranársky cieľ, musí ich výkon v nasledujúcich dueloch vyzerať inak ako v doterajšom priebehu jari.

Autor: MS
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak