Aktuality - archiv 19.5.2013

Kleščíka teší, ako mužstvo zvládlo zápas na kopaniciach

Peter Kleščík: „Hráme náročným štýlom, pri ktorom sa do bránenia musí aktívne zapájať aj záloha a útok. To sa nám v Myjave darilo“

Obranu dirigoval ako za starých čias. Stopér Peter Kleščík sa po zranení vrátil na trávniky v špičkovej forme. Spoločne s Ramónom tvoria silnú stopérsku dvojicu, ktorá v dôležitom zápase o Európsku ligu v Myjave (2:0) nedovolila súperovi skórovať ani raz.

„Počas celého týždňa sme sa zodpovedne pripravovali. Vedeli sme, že domáci tím bude v psychickej pohode, keďže desať zápasov neprehral. Naposledy všetky body stratili u nás v prvom jarnom kole a ich sériu sme chceli ukončiť opäť my. Ak by sme si nepripísali tri body a súper vyhrá, vedeli sme, že nás preskočí v tabuľke. To sme si však pripustiť nechceli,“ povedal po stretnutí Peter Kleščík.

Prvý polčas priniesol zaujímavé futbalové divadlo. Viacero sľubných gólových príležitostí však zostalo nevyužitých. „Cez prestávku sme si povedali, že naša šanca ešte príde a musíme ju za každú cenu premeniť. Vedeli sme, že iné ako víťazstvo si z kopaníc odviezť nemôžeme. Klobúk dolu pred chalanmi ako zápas zvládli,“ nešetril slovami chvály Kleščík.

Hoci si domáci vypracovali niekoľko dobrých gólových príležitostí, kvalitná obrana na čele s Petrom Kleščíkom zabezpečila, že brankár Miloš Volešák čelil prvej priamej strele do priestoru brány až v závere zápasu. „Nula na našom konte je dobrá vizitka. Dôležité bolo, že v obrannej činnosti pomáhalo celé mužstvo. Hráme náročným štýlom, pri ktorom sa do bránenia musí aktívne zapájať aj záloha a útok. To sa nám v Myjave darilo,“ vysvetľoval čadčiansky rodák.

Corgoňliga pokračuje v rýchlom slede. Už v stredu nás čaká ďalší dôležitý zápas v boji o pohárovú Európu. „Na oslavy víťazstva v Myjave nemáme čas. Už od dnes sa začína príprava na ďalší súboj. Matematika je jasná, ak chceme ísť do Európskej ligy, najlepšie bude vyhrať oba zostávajúce zápasy a nemusíme sa ohliadať na výsledky súperov,“ dodal na záver odhodlane Kleščík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak