Aktuality - archiv 23.5.2013

Hrať v európskych pohároch má svoju váhu, teší sa Kubík

František Kubík: "Toto mužstvo je mladé a perspektívne. Pre väčšinu je to najväčší úspech v kariére"

Zverenci trénera Adriána nenechali v dôležitom zápase proti Ružomberku nič na náhodu a pripísali si víťazstvo vo veľkom štýle. Priamemu konkurentovi spod Čebraťa nastrieľali päť gólov, ani jeden neinkasovali a nenechali nikoho na pochybách, že im miestenka do pohárovej Európy patrí zaslúžene.

„Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, nebol to jednoduchý zápas. Dôležité bolo, že nám v prvom polčase vyšli dve gólové akcie. Potom sa hrá už oveľa ľahšie. S divákmi sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Že je také výrazné nás teší dvojnásobne. Za povzbudzovanie počas celej sezóny im patrí vďaka,“ povedal tesne po zápase František Kubík.

Práve rýchlonohý krídelník naštartoval tím úvodným gólom a po prestávke pridal ďalší. Okrem dvoch presných zásahov žiaril aktivitou smerom dopredu, keď svojim spoluhráčom pripravoval gólové šance. „S dvoma gólmi môžem prejaviť spokojnosť. Vďaka za ne patrí celému tímu. Bez nich by som to nezvládol,“ pochválil spoluhráčov niekdajší hráč Haagu, Krasnodaru, či Simferopoľa.

Výrazné víťazstvo nad Ružomberkom nám zabezpečilo aj postup do druhého predkola Európskej ligy. Záver súťaže mužstvo zvláda najmä po taktickej a psychickej stránke. „Veľmi dobre sme si uvedomovali, o čo hráme. Toto mužstvo je mladé a perspektívne. Pre väčšinu je to najväčší úspech v kariére. Hrať v európskych pohároch má svoju váhu. Sme veľmi radi, že sme to zvládli a nahliadneme do druhej najprestížnejšej klubovej súťaže starého kontinentu,“ tešil sa dvadsaťštyriročný rodák z Prievidze.

Napriek výraznému úspechu sa ligová sezóna ešte neskončila. Dvojbodová strata na Senicu ešte dáva šancu na strieborný stupienok. A tak je v nedeľu na pôde Zlatých Moraviec stále o čo hrať. „Na oslavy ešte nedozrel čas. Máme pred sebou záverečný zápas. Pôjdeme do neho uvoľnene, ale naplno,“ dodal na záver odhodlane Kubík.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
3:1 Žilina
Prípravný, 6.6.2020
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.6.2020

ASTV | Tréner Hrnčár po zápasoch proti MŠK Žilina

Tréner Norbert Hrnčár pre ASTV po prípravných zápasoch proti MŠK Žilina (1:8 a 1:3).

A-tím 6.6.2020

Príprava | Prehra aj v druhom zápase proti Žiline, šancu dostali viacerí dorastenci

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali aj druhý...

A-tím 6.6.2020

Príprava | V generálne debakel na ihrisku Žiliny

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v generálke na ligový reštart na ihrisku MŠK...

A-tím 5.6.2020

Príprava | Krátku prípravu uzavrie dvojzápas proti Žiline

Krátku prípravu pred reštartom aktuálneho ročníka Fortuna ligy uzavrieme v sobotu...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak