Aktuality - archiv 18.6.2013

UEFA má k nášmu štadiónu šestnásť pripomienok

Inšpekcia UEFA si v piatok prezrela štadióna na Sihoti a v pondelok zaslala svoje pripomienky

Štadión na Sihoti zažil v piatok podrobnú prehliadku, o ktorú sa postarali inšpektori Európskej futbalovej federácie (UEFA). Dôvodom ich návštevy je zápas druhého predkola Európskej ligy. Stretnutia tejto fázy súťaže sú na programe 18. a 25. júla.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického spoznajú svojho súpera o týždeň v pondelok 24. júna. Žreb prvých dvoch predkôl v poradí druhej európskej pohárovej súťaže sa uskutoční vo švajčiarskom Nyone. Už dnes však vieme podmienky, ktoré treba splniť, aby sme mohli druhé predkolo odohrať na domácom trávniku.

„Inšpektori si prezreli náš štadión a videli aj štadión v Dubnici. Ten sme uviedli ako záložný. Na jednom z nich budeme hrať,“ prezradil generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a pokračoval: „Už v pondelok nám prišla odpoveď od UEFA. Bolo v nej šestnásť pripomienok, ktoré nás delia od zápasu Európskeho pohára na domácom štadióne. Ak sa nám to nepodarí splniť, budeme musieť nastúpiť v Dubnici.“

Šestnásť pripomienok sa týka rôznych oblastí. Ide o zázemie pre hráčov, parkovacie miesta, priestory VIP, pracovné podmienky pre zástupcov médií, sociálne zázemie pre fanúšikov, priestory pre prvú pomoc, hosťujúci sektor a získanie licencie pre našu umelú trávu, ktorá síce spĺňa stanovené podmienky, ale UEFA potrebuje uskutočniť testovanie vlastností nášho ihriska.

„Neradi by sme naše mesto pripravili o tento historický zápas. Nebude však ľahké všetko pripraviť tak, aby dal delegát zápasu povolenie odohrať stretnutie. Vieme v akom stave je štadión na Sihoti. Mesto do neho veľmi dlho neinvestovalo. Posledná rekonštrukcia sa robila pred dvoma rokmi, keď sme postúpili do najvyššej súťaže. Klub vtedy investoval okolo 300 000 eur, aby sme mohli hrať Corgoň ligu doma. Pre zápasy európskych pohárových súťaží je to však samozrejme nedostatočné,“ dodal generálny manažér AS, ktorému pribudla na čele ďalšia vráska.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak