Zápasy - archiv 26.6.2013

Na záver sústredenia sme zdolali Jihlavu

FC Vysočina Jihlava - AS Trenčín 2:3 (1:2)

V druhom zápase na sústredení vo Svitavách sme zdolali FC Vysočina Jihlava 3:2 (2:1). Dva góly zaznamenal rovnako ako v pondelok proti Hradcu Králové Tomáš Malec a o našom víťazstve rozhodol v záverečnej minúte spoza šestnástky Fanendo Adi.

Od úvodných minút sa bojovalo o každú loptu. Zápas mal solídne tempo a oba tímy hrali agresívne. Šance však neprichádzali. Až v 21. min stretnutia sa po štandardnej situácii dostal k vrátenej lopte do pokutového územia Šimonek a otvoril skóre stretnutia - 0:1. V 28. min sa v pokutovom území súpera pekne uvoľnil Malec, ale jeho strela bola zblokovaná. Následný pokus Holúbka skončil nad bránou. O chvíľu neskôr hlavičkoval tesne nad bránu De Azevedo. Po polhodine hry odkopával loptu brankár Jihlavy. Malec stál na správnom mieste a po odrazenej lopte od tela s prispením šťastia vyrovnal - 1:1. Na opačnej strane pohrozil opäť Šimonek, no v ťažkej pozícii nemieril presne. V 40. min bol na konci našej akcie opäť Malec, ktorý chladnokrvne zužitkoval skvelú prihrávku Štefánika - 2:1. O pár minút neskôr hlavičkoval z piatich metrov Holúbek, ale sám pred brankárom nemieril presne.

V druhom polčase nastúpili takmer kompletne zmenené jedenástky. Výnimkou bol len Volešák, ktorý odchytal celý zápas. V prvých minútach bola aktívnejšia Jihlava. V 67. min Vaculík vyrovnal z pokutového kopu - 2:2. Druhá štyridsaťpäťminútovka nemala kvalitu prvej časti hry a ani jeden z tímov si nevypracoval vyložené šance. Jihlava síce mala prevahu pri držaní lopty, ale jej snahy zväčša končili pred pokutovým územím. Zmenu priniesla až posledná minúta zápasu. Nikým nekrytý Adi napriahol z dvadsiatich metrov a strelou ľavačkou do ľavého horného rohu rozhodol o víťazstve AS.

Góly: 21. Šimonek, 67. Vaculík - 31. Malec, 40. Malec, 90. Adi

Žlté karty: 29. Baéz

Domáci: Hanuš (46. Kotnour) - Marek (46. Mikula), Kryštůfek (46. Tluctý), Kopic (12. Karlík, 46. Šourek), Josl (46. Kolevski) - Masopust (46. Kliment), Jánoš (46. Kučera), Koloušek (46. Jungr), Košulič (46. Vaculík) - Šimonek (46. Škreta), Teplý (46. Mešanović)

Hostia: Volešák – Mondek (46. Bero), Ramón (46. Tóth), Bednárik (46. Ranko), Frimmel (46. Skovajsa) - Baéz (46. Lobotka) - Mazan (22. Bariš, 46. Morong), Štefánik (46. Opatovský), Holúbek (46. Mišák), De Azevedo (46. Bezák) - Malec (46. Adi)

Rozhodovali: Gallo - Kondler, Svoboda

Divákov: 280

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...