Aktuality - archiv 28.6.2013

Európsku ligu nebudeme hrať v Trenčíne

Róbert Rybníček: „Emócie treba dať bokom a pozrieť sa na celú vec racionálne“

Zápas druhého predkola Európskej ligy UEFA proti IFK Göteborg odohráme s veľkou pravdepodobnosťou na futbalovom štadióne v Dubnici nad Váhom. Definitíva padla v priebehu tohto týždňa po dôkladnom zvážení všetkých dostupných faktov.

„Prvou alternatívou bol pre nás domáci štadión na Sihoti. Pred pár dňami sme ešte stále dúfali, že sa nám to podarí dotiahnuť do úspešného konca. Emócie však treba dať bokom a pozrieť sa na celú vec racionálne. Veríme, že Dubničania nám vyjdú v ústrety pri zvládnutí organizácie tohto stretnutia. Vieme, že majú skúsenosti a ich pomoc a rady určite uvítame. Ak by sme sa predsa len nedohodli, čo ale nepredpokladáme, ďalšími možnosťami je pre nás Senec a Žilina,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

„Futbalový štadión v Trenčíne nie je spôsobilý na podobné stretnutia. Mali sme veľa práce, aby sme ho dali dokopy aspoň pre zápasy Corgoň ligy. Je to frustrujúci pocit, ktorý máme už od návštevy inšpektorov UEFA, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ pokračoval výkonný šéf klubu.

Investícia do prispôsobenia Mestského štadióna na Sihoti pre potreby druhého predkola Európskej ligy UEFA sa podľa našich prepočtov pohybuje od 40 000 do 50 000 eur. „Klub na to financie nemá. Pred dvoma rokmi sme z vlastných zdrojov dali do štadióna približne 300 000 eur. Dnes by sa opäť investovalo do niečoho, čo treba skôr zbúrať. Ani mesto dnes nie je v situácii, aby si tento luxus dovolilo. Preto sme zvoli lacnejšiu alternatívu a racionálnejšiu. Veríme, že aj mesto Trenčín nám v tejto veci pomôže. Dubnica je dostatočne blízko a zázemie štadióna je na takej úrovni, aby si naši fanúšikovia mohli vychutnať súboj proti Göteborgu. Dúfame, že naše rozhodnutie pochopíte a svojou prítomnosťou a hlasivkami nás poženiete v Dubnici k postupu do ďalšieho kola,“ dodal Rybníček.

Ďalším nezanedbateľným faktom, ktorý výrazne zavážil, je skutočnosť, že v prípade postupu do tretieho predkola súťaže by sme museli aj tak hľadať náhradnú alternatívu.

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

A-tím 18.2.2020

FL | Pár minút po vysokej výhre mysleli už na Slovan

Hoci jarnú ouvertúru Fortuna ligy proti Michalovciam (8:1) sme zvládli nad očakávanie,...

ASTV 17.2.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Michalovciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 19. kola Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Fotogalérie 17.2.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Michalovciam

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce (8:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak