Aktuality - archiv 25.7.2013

Zápas vyhrala skvelá partia, povedal Čögley

Peter Čögley: „Potvrdili sme, že nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína“\r\n

Bravúrne zvládnutý zápas. S ostatným víťazom Švédskeho pohára sme po výbornom výkone zvíťazili (2:1) a zabezpečili si postup do 3. predkola Európskej ligy.

Zverenci trénera Ľuboša Nosického nastúpili na odvetný zápas proti švédskemu veľkoklubu s odhodlaním. Fanúšikovia pre nich pripravili bielo-červenú tribúnovú choreografiu a možno aj to ich nakoplo k skvelému výkonu. „Už vonku sme sa presvedčili, že súper je hrateľný. Hrali sme oslabení a možno aj preto nás nemali prečítaných. Nevedeli, akú silu predstavujeme v plnom zložení. Podarilo sa nám minimalizovať počet chýb. Predviedli priamočiary futbal,“ zamyslel sa po záverečnom hvizde Peter Čögley.

Súper s niekoľkonásobne vyšším rozpočtom a bohatou históriou napriek predzápasovým sebavedomým vyhláseniam skrotol veľmi rýchlo. „Bolo vidieť, že z nás majú rešpket. Potvrdili sme, že  nie sme iba nejaký fackovací panák z Trenčína. Verím, že na nás len tak ľahko nezabudnú,“ usmieval sa bývalý mládežnícky reprezentant.

Do stretnutia sme síce nastúpili opatrne, no už po pár minútach sme sa osmelili a predvádzali výkony, na aké sú priaznivci zvyknutí na domácej tráve. „Vedeli sme, že remíza nič nerieši, ale ani sme sa nechceli naháňať. Hrali sme jednoducho, boli sme trpezliví a zároveň aj aktívni. V horúcom počasí sme predvádzali fyzicky náročný futbal. Ukázalo sa, že tréningová drina sa oplatila. Z Göteborgu som mal pocit, že po kondičnej stránke zaostávali,“ povedal ma margo súboja rodák z Trenčianskej Turnej.

Gólovo sa opäť predviedol Fanendo Adi. Nigérijský útočník k štyrom gólom z Corgoň ligy pridal ďalšie dva v pohárovej Európe. „Vidieť na jeho hre veľký progres. Naučil sa hrať pre kolektív. V prvom rade je tímový a bojuje za nás a my za neho. Keď budeme na ihrisku makať a on dávať góly, bude to výborné. Základom našich úspechov je skvelá partia. Tá vyhráva zápasy,“ prezradil Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa