Aktuality - archiv 31.7.2013

Proti Giurgiu s ambíciou zostať na víťaznej vlne

Stredajšia TB pred štvrtkovým prvým zápasom 3. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA

Vo štvrtkovom prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA chceme proti hráčom rumunského klubu Astra Giurgiu vyťažiť maximum zo svojich nedávnych vynikajúcich výsledkov.

"Sme veľmi dobre naladení. Po postupe v EL i ligovom víťazstve nad Slovanom nám futbal momentálne naozaj chutí a chceme sa udržať na víťaznej vlne," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii tréner Ľuboš Nosický a pokračoval: "Na zápas sa pripravujeme zodpovedne, pokúsime sa hrať ofenzívne, ale je to aj o tom, čo nám dovolí súper. Hru Astry sme si podrobne analyzovali, bude to zrejme náročnejší súper ako Göteborg. Má v kádri mnoho reprezentantov. Mužstvo hráva v rozostavení 4 - 2 - 3 - 1 s kvalitnou prechodovou fázou smerom dopredu a má rýchlych útočníkov. Súper preferuje kreatívny herný štýl a podľa môjho názoru je v tomto dvojzápase favoritom. Nebude to jednoduché, čaká nás ďalšia veľká výzva. Musíme byť stopercentne koncentrovaní a hrať s maximálnym nasadením. Verím, že zabavíme divákov a že nás prídu povzbudiť vo veľkom počte tak isto ako proti IFK Göteborg."

Predmetný duel sa začne o 17.00 h a uskutoční sa na štadióne v Dubnici nad Váhom, keďže náš domovský stánok nespĺňa kritériá požadované zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA). Aj minulotýždňové meranie síl so severským klubom sme odohrali v Dubnici a aj za výdatnej podpory publika sme sa dostali do ďalšej fázy súťaže.

Chválou na adresu AS nešetril na stretnutí s novinármi asistent hlavného kormidelníka Astry Mihai Teja. "Trenčín má veľmi dobrý a silný tím, rešpektujeme ho a jeho hra sa nám páči. Trenčania sú dobrí najmä ako tím, ale pre nás je najdôležitejším cieľom postup. Tomu podriadime všetko. Chcem zahrať v oboch dueloch čo najlepšie a splniť náš cieľ. Do cesty sa nám však postavila nečakaná prekážka - jeden z našich najdôležitejších hráčov Nigérijčan Fatai nedostal vstupné víza. Je to pre nás skutočne nepochopiteľné, hráč sa musel z letiska vrátiť domov," doplnil Teja.

Autor: sita
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa