Aktuality - archiv 6.8.2013

Štefánikova a Malecova premiéra v reprezentácii

Do výberov reprezentačných tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu Depetris - Kubík

Reprezentační tréneri Slovenska nominovali na augustové priateľské zápasy. Do výberov jednotlivých tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu David Depetris - František Kubík.

Seniorsky tím Slovenska čaká 14. augusta prípravný zápas v Rumunsku pod novým trénerom Jánom Kozákom. Po prvýkrát si najcennejší dres oblečie Samuel Štefánik. "Sledujem ho dlhodobo, Štefánik je podľa mňa veľký prísľub pre slovenský futbal. Je obojnohý, priamočiary, s dobrou finálnou prihrávkou a strelou. Verím, že to prenesie aj do nášho tímu,“ vyjadril sa na adresu niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta Kozák. Naviac, niekdajší tréner Košíc povolal medzi reprezentantov aj bývalé hviezdy Trenčína Františka Kubíka (Arsenal Kyjev) a Davida Depetrisa (Rizespor).

„Som prekvapený, úprimne potešený a šťastný. Je to veľká odmena a česť pre mňa. Navyše, je to ďalšia výzva, aby som na sebe pracoval a neuspokojil sa s dosiahnutým,“ povedal pre astrencin.sk Štefánik.

„Dvadsaťjedotka“ pokračuje v príprave na jesenné zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015. V stredu 14. augusta nastúpi proti rovesníkom z Talianska, ktorí sú aktuálnymi vicemajstrami Európy. V nominácií je až trojica našich hráčov. Okrem obrancu Róberta Mazáňa a stredopoliara Stanislava Lobotku (hosťujúceho v Ajaxe) sa do zostavy vďaka výkonom zo začiatku jesene prepracoval aj Tomáš Malec.

„Vôbec som to nečakal. Som rád, že tréner si ma všimol. Je to pre mňa ďalší stupienok do veľkého futbalu. Som šťastný,“ povedal Malec, ktorý sa dozvedel o nominácii do „dvadsaťjednotky“ od kamarátov: „Hneď mi telefonovali, ale radšej som si to overil na internete. Som rád, že si nerobili vtipy.“

Ako prvý sa už dnes v Istanbule predstaví slovenská „dvadsiatka“. Súperom výberu trénera Ivana Galáda bude olympijský výber Spojených arabských emirátov (U23). V nominácií figuruje obranca Daniel Bednárik.

Autor: mj, mg
Rozpis zápasov
16:00 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
3:1 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze (1:3).

ASTV 22.1.2020

ASTV | Asistent trénera Höger a Križan po zápase proti Górniku

Asistent trénera Richard Höger a Richard Križan po prípravnom zápase proti...

A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na...

ASTV 21.1.2020

ASTV | To najlepšie z prvého tréningového dňa v Ayia Napa

ASTV vám prináša to najlepšie z prvého tréningového dňa AS Trenčín na zimnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak