Aktuality - archiv 6.8.2013

Štefánikova a Malecova premiéra v reprezentácii

Do výberov reprezentačných tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu Depetris - Kubík

Reprezentační tréneri Slovenska nominovali na augustové priateľské zápasy. Do výberov jednotlivých tímov sa dostala pätica našich hráčov, ku ktorým môžeme pripočítať aj dvojicu David Depetris - František Kubík.

Seniorsky tím Slovenska čaká 14. augusta prípravný zápas v Rumunsku pod novým trénerom Jánom Kozákom. Po prvýkrát si najcennejší dres oblečie Samuel Štefánik. "Sledujem ho dlhodobo, Štefánik je podľa mňa veľký prísľub pre slovenský futbal. Je obojnohý, priamočiary, s dobrou finálnou prihrávkou a strelou. Verím, že to prenesie aj do nášho tímu,“ vyjadril sa na adresu niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta Kozák. Naviac, niekdajší tréner Košíc povolal medzi reprezentantov aj bývalé hviezdy Trenčína Františka Kubíka (Arsenal Kyjev) a Davida Depetrisa (Rizespor).

„Som prekvapený, úprimne potešený a šťastný. Je to veľká odmena a česť pre mňa. Navyše, je to ďalšia výzva, aby som na sebe pracoval a neuspokojil sa s dosiahnutým,“ povedal pre astrencin.sk Štefánik.

„Dvadsaťjedotka“ pokračuje v príprave na jesenné zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015. V stredu 14. augusta nastúpi proti rovesníkom z Talianska, ktorí sú aktuálnymi vicemajstrami Európy. V nominácií je až trojica našich hráčov. Okrem obrancu Róberta Mazáňa a stredopoliara Stanislava Lobotku (hosťujúceho v Ajaxe) sa do zostavy vďaka výkonom zo začiatku jesene prepracoval aj Tomáš Malec.

„Vôbec som to nečakal. Som rád, že tréner si ma všimol. Je to pre mňa ďalší stupienok do veľkého futbalu. Som šťastný,“ povedal Malec, ktorý sa dozvedel o nominácii do „dvadsaťjednotky“ od kamarátov: „Hneď mi telefonovali, ale radšej som si to overil na internete. Som rád, že si nerobili vtipy.“

Ako prvý sa už dnes v Istanbule predstaví slovenská „dvadsiatka“. Súperom výberu trénera Ivana Galáda bude olympijský výber Spojených arabských emirátov (U23). V nominácií figuruje obranca Daniel Bednárik.

Autor: mj, mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.9.2019

FL | Po skorej červenej karte prehra na Zemplíne

Fortunaligový tím AS Trenčín prehral v zápase 8. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku...

ASTV 14.9.2019

ASTV | Koolwijk pred zápasom proti Michalovciam

ASTV vám prináša rozhovor s Ryanom Koolwijkom pred stretnutím 8. kola Fortuna ligy proti MFK...

ASTV 13.9.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#28)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 12.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Šalkovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Šalková (5:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak