Aktuality - archiv 9.8.2013

Smutní, ale so vztýčenou hlavou

Jakub Holúbek: „Vidíme, že sme dobrí a máme aj na kluby z kvalitných súťaží“

Tak ďaleko, a pritom tak blízko. Aj týmito slovami môžeme charakterizovať šancu na postup do play-off  Európskej ligy UEFA. Po domácej prehre proti Astra Giurgiu (1:3) málokto veril, že do Rumunska cestujeme s cieľom pobiť sa o postup do ďalšieho kola súťaže.

„Presvedčili sme sa, že aj po domácej prehre je všetko stále otvorené. Ak tomu veríte, môžete s tým niečo urobiť. My sme verili. Klobúk dolu pred chlapcami, ako sa na odvetu pripravili. Sústredili sme sa na naše prednosti a hrali ako tím. To je obrovské pozitívum,“ povedal po stretnutí na národnom štadióne v Bukurešti v dvadsaťštyri rokoch jeden z najskúsenejších hráčov nášho mužstva Peter Kleščík.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času gól Gina van Kessela na 2:1 zamotal Rumunom na chvíľu hlavy. „Ešte bolo dosť času. Hralo sa ďalších päť minút. Stať sa mohlo čokoľvek. Ak by sme nedostali druhý gól, potrápili by sme ich. Videli sme, že zostali nervózni,“ komentoval kapitán mužstva Miloš Volešák.

Líder nielen v kabíne, ale aj na ihrisku nešetril slovami chváli na svoj tím. „Môžeme byť na seba pyšní. Všetci sme dali do toho maximum. Po štyroch zápasoch v Európskej lige sa nemáme za čo hanbiť. Hádam potešil aj herný štýl, ktorým sme sa prezentovali. Máme na čom stavať. Treba v tom len pokračovať. Neboli sme horší ako naši súperi. S každým môžeme hrať, ak dáme do toho srdce.“

Napriek tomu, že Trenčín bol snáď jediný zo slovenských klubov v pohárovej Európe, ktorý prekroči svoj tieň, prevládal v kabíne po zápase smútok. „Mali sme na nich. Mohli sme siahať na predĺženie. Som z toho smutný,“ povedal Jakub Holúbek a pokračoval: „Toto nás však nemôže zastaviť, iba posunúť vpred. Vidíme, že sme dobrí a máme aj na kluby z kvalitných súťaží. Posledné týždne boli náročné, no my sme do toho dali všetko. Dúfame, že fanúšikovia sú aspoň trochu spokojní.“

 

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020
AS Trenčín - MŠK Žilina
1:1 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 13.8.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola základnej časti Fortuna ligy...

Aktuálne 13.8.2020

Klub | Stanovisko k dnešnému hlasovaniu o prevode pozemkov pod štadiónom

Ďakujeme za ústretový krok voči nášmu klubu. Mestskí poslanci touto...

A-tím 13.8.2020

Kadák | Možno nám chýbalo trochu šťastia, možno viac rozvahy

Tréner Stijn Vreven poďakoval po zápase proti Zlatým Moravciam za výkon, ale aj...

ASTV 13.8.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak