Aktuality - archiv 15.8.2013

Reprezentovať krajinu je veľká česť, tvrdí Štefánik

Samuel Štefánik: Za každú nomináciu som vďačný a je pre mňa motiváciou do ďalšej práce"

Má za sebou reprezentačnú premiéru v drese seniorského tímu Slovenska. Samuel Štefánik v zápase s Rumunskom (1:1) naskočil na záverečných dvadsaťpäť minút, keď vystriedal Mareka Hamšíka.

Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou prvý zápas pod vedením trénera Jána Kozáka. Do nominácie sa vďaka kvalitným výkonom v úvode nového ročníka prepracoval aj Samuel Štefánik. „Z toho, že som zaujal reprezentačných trénerov, som bol príjemne prekvapený a zároveň šťastný,“ povedal novopečený reprezentant.

V stretnutí, ktoré nemalo víťaza, sa rodák z Krásnej Vsi dostal na ihrisko v polovici druhého polčasu. O tom, že do zápasu naskočí dopredu nevedel. „Tréner sa rozhodol vzhľadom na vývoj zápasu. Nervozitu som pociťoval, ale iba do okamihu, ako som vkročil na trávnik národného štadiónu v Bukurešti. Niečo sa mi v zápase podarilo, niečo nie. Na to, že som hral iba prvý zápas, to nebolo zlé. Tréner sa na moju adresu nevyjadril, nebol na to časový priestor,“ pokračoval 21-ročný stredopoliar.

Novopečený reprezentant sa stretol aj s bývalými spoluhráčmi Davidom Depetrisom a Františkom Kubíkom. Najcennejší dres mu zachutil a rád by ho obliekal čo najčastejšie. „Reprezentovať krajinu je veľká česť. Za každú nomináciu som vďačný, je pre mňa motiváciou do ďalšej práce,“ dodal na záver Štefánik.

\r\n\r\n\r\n
Autor: mj

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...

Fanúšikovia 15.4.2024

Akadémia | V pondelok 29. apríla nábor a výber detí do tímov akadémie AS Trenčín

AS Trenčín pripravil na pondelok 29. apríla nábor a...

Fanúšikovia 14.4.2024

Fanúšikovia | Po vysokom víťazstve opäť na domácej pôde, vstupenky na Košice v predaji

V šiestom kole nadstavbovej časti Niké ligy sa...