Aktuality - archiv 16.10.2013

Hrdý, že môže hrať v tomto klube

Patrik Sedláček: „Mojim veľkým snom je raz nastúpiť za seniorsky tím“

Skvelú streleckú formu potvrdil aj na úvod posledného víkendu. K štyrom gólom z predchádzajúcich dvoch kôl pridal Jakub Sedláček rovnaký počet v jedinom zápase. Mladší dorast do 16 rokov na nekvalitnom teréne v Bardejove domácich nešetril a vyhral 7:0.

„Hoci cesta na východ bola dlhá, hralo sa mi veľmi dobre. Na ihrisku sme boli jednoznačne lepším tímom, čo vyústilo do siedmich strelených gólov. Mohlo ich byť ešte viac, či už z mojej strany, alebo aj zo strany spoluhráčov,“ povedal po zápase Jakub Sedláček. 

Štyri góly v jednom zápase strelil v drese AS Trenčín vôbec prvýkrát. Povoleným dopingom bola pre neho návšteva tety s priateľom, ktorí žijú v Poľsku. „Chcel som sa pred nimi ukázať v čo najlepšom svetle. Podarilo sa mi to a mám veľkú radosť. Aj preto, že tetin priateľ je profesionálny futbalista Dalibor Pleva hrajúci v minulosti za Dubnicu a Banskú Bystricu,“ prezradil rodák z Dolnej Súče. 

V klube pôsobí už štyri roky a ako poznamenal, cíti sa v ňom veľmi dobre. AS považuje za dobrý odrazový mostík do ďalšej kariéry. „Som hrdý, že môžem hrať v tomto klube. Mojim veľkým snom je raz nastúpiť za seniorsky tím. Teraz sa na sebe snažím tvrdo pracovať, aby sa mi tento sen splnil,“ zakončil rozhovor stredopoliar, ktorý cit na presné zakončenie zdedil po otcovi Patrikovi. 

Jakub Sedláček patrí medzi najtalentovanejších chlapcov v trenčianskej mládeži. Dôkazom je aj jeho nedávne zaradenie do „top skupiny“. V nej sú zaradení najperspektívnejší mladí hráči klubu. „Je veľmi silný na lopte, má s ňou veľmi dobrý prvý dotyk a dokáže obehať veľký priestor. Z pozície stredopoliara je často gólový. Má všetky predpoklady, aby z neho vyrástol kvalitný futbalista, ale ešte na sebe musí tvrdo pracovať,“ poznamenal na margo Sedláčkových schopností tréner Andrej Žáčik. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
17:30 Banská Bystrica
Fortuna liga, 19. kolo, 10.2.2023
MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.2.2023

A-tím | Rybníček, Zimen, Bainovič a Gajdoš pred štartom ligovej jari

V úvode ligovej jari nás čaká boj o prienik do prvej šestky Fortuna...

Fanúšikovia 4.2.2023

Akadémia | Podporte svojimi 2% úspešnú akadémiu AS Trenčín

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu. Každoročne sa na...

Aktuálne 3.2.2023

Príprava | Príval snehu zrušil ligovú generálku

Záverečný prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy proti FC ŠTK 1914 Šamorín...

A-tím 2.2.2023

Príprava | Posledný zápas zimnej prípravy proti Šamorínu

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká posledný zápas v rámci zimnej prípravy pred...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport