Aktuality - archiv 20.10.2013

Rozhodla zodpovednosť, disciplína a tímovosť

Peter Kleščík: „Vybral som si jednu stranu a nevymýšľal som“

„Vybral som si jednu stranu a nevymýšľal som. Nepozeral som sa na brankára. Neriešil som, či vystihne smer lopty. Zvolil som opačnú stranu ako proti Trnave, keby si Putnocký náhodou pamätal premenený pokutový kop spred dvoch týždňov,“ povedal po stretnutí na ihrisku bratislavského Slovana Peter Kleščík, ktorý premenenou penaltou otvoril skóre stretnutia.

Víťazstvo nad Slovanom na jeho ihrisku nie je každodennou záležitosťou, čo potvrdil aj skúsený stopér AS. „Nepamätám si, že by som proti nim vonku vyhral. Dokonca ani v mládežníckych kategóriách. Doma sme body získavali, ale vonku nie,“ skonštatoval odchovanec kysuckého futbalu.

Víťazstvo na Pasienkoch priniesla zodpovednosť, disciplína a tímovosť. Aspoň tak to videl autor úvodného gólu. „Ak to dokážeme preniesť aj do ostatných zápasov, nemusíme sa báť nikoho v lige. Všetci chalani hrali veľmi zodpovedne. Chceme pokračovať v tomto trende. Keď sa nám to podarí, dominovať budeme doma aj vonku.“

Slovan má dnes najsilnejší káder v súťaži. Potvrdilo to aj desať víťazstiev v trinástich stretnutiach od štartu nového ročníka. „Mali sme dva týždne, aby sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, kde je súper silný. Má hráčov, ktorí majú niečo za sebou. Vedeli sme však, že im nevonia defenzíva. Preto sme sa nestiahli do obrany. Mimochodom, takto hrať ani nevieme. Dobré bolo, že sa nám podarilo dobre pokryť Vitteka a Fořta v šestnástke,“ vrátil sa ešte raz k zápasu Kleščík.

Hoci víťazstvo proti Slovanu potešilo mužstvo a fanúšikov, dnes už musíme myslieť na ďalší zápas. V nedeľu totiž doma privítame Senicu. „Od pondelka sa začíname zodpovedne pripravovať na ďalší zápas. Je totiž najvyšší čas, aby sme zdolali už aj Senicu,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa