Aktuality - archiv 1.11.2013

Pred sebou veľa práce, aby bola hra podľa predstáv

Marek Dobiáš: „Teší ma, že máme v tíme silné individuality, je v ňom až pätica reprezentantov do devätnásť rokov“

Z úspešného minulosezónneho kádra tímu do 19 rokov zostala iba dvojica reprezentačných brankárov Róbert Bačík a Adrián Chovan. Tréner najstaršej dorasteneckej kategórie Marek Dobiáš tak má náročnú úlohu, zosúladiť novotvoriaci sa tím. 

Dôsledkom zrušenia kategórie do osemnásť rokov sa v tohtoročnej „devätnástke“ zlúčili dve mužstvá. Na začiatku prípravy v kádri figurovalo až 32 hráčov, dnes ich je dvadsať aj s dvojicou gólmanov. „Príprava na sezónu nebola jednoduchá. Časový priestor nebol veľký a mali sme mierne problémy skonsolidovať sa. Postupne sa nám to podarilo, no trápia nás zranenia a kartové tresty. Cítim, že máme pred sebou ešte veľa práce, aby naša hra bola taká, akú si predstavujeme,“ povedal tréner Marek Dobiáš. 

Podľa slov kormidelníka sa v jeho tíme nachádza viacero výrazných individualít, medzi ktorými dominujú mládežnícki reprezentanti. „Toto mužstvo má inú tvár ako to z predchádzajúceho roka. Ich výhodou bolo, že boli spolu dlhé roky a mali za sebou viaceré úspechy. My za sebou máme iba zopár mesiacov a súčinnosť tímu preto nemôže byť na takej úrovni. Teší ma, že máme v tíme silné individuality. Je v ňom až pätica reprezentantov do devätnásť rokov. Viacerí hráči už trénujú so seniorským tímom, čo ich posúva ďalej,“ pokračoval Dobiáš. 

Za posledné dve sezóny mal Trenčín v podobe Gabriela Bezáka a Samuela Čentéša najlepších strelcov dorasteneckej ligy. V tomto ročníku sa na čele kanonierov ligy do 19 rokov pohybuje Roman Sábler. V trinástich zápasov nastrieľal úctyhodných jedenásť gólov. „Berie na seba ťarchu strieľania gólov a ide mu to. So svojou pozíciou sa vyrovnal veľmi dobre. Je to typický šestnástkový hráč. Vie si loptu zakryť, podržať a je silný v osobných súbojoch,“ povedal na margo svojho zverenca Dobiáš. 

Zatiaľ čo v domácom prostredí jasne dominujeme, na ihriskách súperov je to o niečom inom. Veľké chyby v obrane stoja mužstvo lepšie výsledky a aj vyššie postavenie v tabuľke. V poslednom zápase na pôde súpera v Senici (1:7) si pripísali najvýraznejšiu prehru v tejto sezóne. „Výsledok je pre nás príliš krutý. Vyhoreli sme v obrannej činnosti. Čo sa týka predvedenej hry, nebolo to také zlé,“ dodal na margo posledného zápasu tréner. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok