Aktuality - archiv 7.11.2013

Čögley zostáva, AS sa upísal na dva roky

Niekoľko týždňov trvajúce rokovania o novej zmluve napokon vyústili do úspešného konca

Dlhoročná opora AS Trenčín a jeden z najskúsenejších hráčov nášho mužstva Peter Čögley podpísal s klubom nový dvojročný kontrakt. Niekoľko týždňov trvajúce rokovania o novej zmluve napokon vyústili do úspešného konca. Skúsený pravý obranca tak bude pod Čákovým hradom pôsobiť aj po decembrovom vypršaní aktuálneho kontraktu.

V nevydarenom zápase na ihrisku Dunajskej Stredy Čögley chýbal. Zdalo sa, že domáce víťazné stretnutie proti Senici bude jeho rozlúčkou s fanúšikmi. Rokovania viedli do slepej ulice.  Dvadsaťpäťročný hráč avizoval túžbu skúsiť šťastie v zahraničí a klub sa tak rozhodol sústrediť na budúcnosť. Na prelome týždňov však nastal radikálny obrat. „Podstatný bol asi fakt, že obe strany sa chceli dohodnúť,“ povedal na úvod odchovanec trenčianskeho futbalu.

„Chvalabohu to mám za sebou. Boli to veľmi ťažké rokovania, ktoré sa ťahali približne mesiac. Dospeli sme však k záveru, s ktorým sú spokojné obe strany. Som rád, že opäť môžem trénovať s chalanmi. Týždeň individuálnej prípravy nebol celkom tým pravým,“ nechal sa počuť pravý obranca AS.

Čögley vstúpil v drese AS do najvyššej súťaže. Vypadol z ligy a s klubom sa do najvyššej súťaže opäť vrátil. Získal bronz a predstavil sa aj v Európskej lige. „Túžim dokázať nielen sám sebe, že môžem byť ešte lepší. Chcem hrať za Trenčín a to je dnes najdôležitejšie. Napriek dlhšie trvajúcim rokovaniam, mi klub dal pocítiť, že ma chce naďalej v mužstve. To bolo pre mňa asi rozhodujúce.“

Rybníček:  Čögley je ikonou klubu, inde by to mal ťažké

„Považujeme ho za ikonu klubu. Patrí do Trenčína a zodpovedne môžem povedať, že by nebolo pre neho ľahké nájsť si tím, kde by mal podobnú pozíciu. Všetci ho tu akceptujú. Má veľký rešpekt v klube i medzi fanúšikmi. Sme presvedčení, že klubu má stále, čo dať. Rovnako to platí aj opačne,“ povedal na adresu podpisu nového kontraktu generálny manažér klubu Róbert Rybníček a dodal: „Verili sme, že budeme spolu pokračovať, preto sme boli z vývoja udalostí sklamaní. Dnes sme radi, ako to celé dopadlo.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok