Aktuality - archiv 8.11.2013

Príležitosť dostávajú tí, na ktorých vidieť snahu

Milan Spurný: "Chceme, aby na ihrisku rotoval čo najvyšší počet hráčov, aby sme v akcii videli všetkých"

Prechádzajú výraznou zmenou. Zatiaľ čo uplynulú sezónu ešte ako mladší žiaci hrali na šírku ihriska, od začiatku jesennej časti už využívajú celú trávnatú plochu.

Ešte na jar hrali na menšom ihrisku a striedali hokejovým spôsobom. Dnes sú už v inej situácií. Prechod z "trinástky" do "štrnástky" je v tomto smere niečím novým. Predtým na veľkom ihrisku hrali iba prípravné zápasy. Naviac, na ihrisku nie je sedem, ale jedenásť hráčov. "V žiackych výberoch funguje veľká rotácia hráčov. Príležitosť dostávajú tí, na ktorých vidieť snahu pracovať na sebe," povedal šéftréner žiakov Milan Spurný.

Tréneri pri mladých chlapcoch dbajú hlavne na zdokonalenie techniky, kvality prihrávok a pozičnej hry. "Pohyb po ihrisku je veľmi dôležitý. Najmä zmenou veľkosti sa všetko mení. Nie každý sa s tým dokáže stotožniť. Snažíme sa chlapcom vštepiť, aby vedeli čo majú robiť, či už s loptou, alebo aj keď sú bez nej," pokračoval Spurný. 

V mládežníckom veku nie sú výsledky až také dôležité. Napriek tomu chce vyhrávať každý. "Výsledok pre nás nie je prvoradý. Snažíme sa chlapcov naučiť, aby vzniknuté situácie na ihrisku riešili futbalovo. Víťazstvo za každú cenu nemá zmysel," vysvetľoval Spurný.

V jarnej časti sa na ihrisko dostali všetci, teraz už iba základná jedenástka a päť striedajúcich. Hoci niektorí z nich odohrali dva dobré zápasy po sebe, v ďalšom zostali sedieť na lavičke. "Chlapcom sme sa to snažili vysvetliť. Chceme, aby rotoval čo najvyšší počet hráčov, aby sme v akcii videli všetkých. Zo začiatku z toho boli aj slzy, no skôr či neskôr to pochopili. Horšie je to s rodičmi. Niektorí majú pocit, že ak ich dieťa nenastúpi, dačo stratí. To však vôbec nie je pravda,“ dodal tréner Spurný.

Autor: mj
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Kadák zaútočil na všetkých troch frontoch

Hráči prvého mužstva dostali trikrát dvanásť sekúnd, aby vymenovali čo...

ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok