Aktuality - archiv 17.6.2008

Počas dovoleniek relax, škola, ale aj individuálny tréning

Šebek dobiehal tréningové resty po zranení, Hlohovský študijné povinnosti, Horváth bol v Turecku, Gergel v Chorvátsku.

Dvojtýždňové dovolenky sú za nami a pre hráčov AS Trenčín začína tvrdé prípravné obdobie, ktoré by malo vyvrcholiť úspešným vstupom do bojov v druhej najvyššej súťaži. Po zbabranom ročníku potrebovali hráči predovšetkým psychicky vypnúť, aby bez akýchkoľvek bočných vplyvov začali boj o návrat medzi slovenskú klubovú elitu. „Bol som v Chorvátsku. Trochu som si oddýchol, ale inak nič zvláštne nemám za sebou. Dúfam, že hlava je poriadne vyčistená. Teraz je pred nami jediný cieľ. Návrat do najvyššej súťaže,“ potvrdil nádejný stredopoliar Roman Gergel.

Kapitán mužstva Csaba Horváth zamieril s manželkou do Turecka a rovnako aj v jeho prípade bolo prvé hodenie za hlavu nevydareného ročníka. „Celkom dobre som si oddýchol a psychicky vypol. Dosť mi to pomohlo pookriať. Po návrate som strávil ešte týždeň v Trenčíne s kamarátmi a rodinou,“ nechal sa počuť skúsený stopér.

Dva týždne voľna však neboli vyplnené iba relaxom, čo potvrdil aj niekdajší najlepší dorastenecký strelec Lukáš Šebek. S tréningom začína po operácii kolena a následnej rekonvalescencii. „Aj počas dovolenky v Tunisku, kde som bol s priateľkou, som individuálne trénoval. Potrebujem dohnať manko a navyše chcem byť dobre pripravený,“ povedal mladý zakončovateľ.

Zo slovenského pohľadu cestoval do zahraničia aj mladučký záložník Angelos Chanti, ktorý zamieril do rodného Grécka. „Už som sa tešil na rodinu a asi ako všetci chalani som potreboval prečistiť hlavu. Chcel som zabudnúť na zlú sezónu z môjho osobného aj klubového hľadiska. Verím, že teraz sa konečne ukážeme aj v dobrom svetle,“ povedal po týždni v Aténach a rovnako dlhom čase v domovskom Birgose Chanti.

Nie všetci však putovali za slnkom a plážami. Útočník Filip Hlohovský mal celkom iné povinnosti: „Futbal som sa tiež snažil pustiť z hlavy. Dosť času mi zabralo najmä učenie. Mám ešte školu, potrebujem dokončiť ročník. Predtým som to zanedbal, tak to teraz dobieham. Bol som teda doma a venoval som sa aj mame,“ dodal na záver nádejný zakončovateľ.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak