Aktuality - archiv 20.11.2013

Bero by reprezentačné góly vymenil za postup

Matúš Bero: „Skúsenosti so svojimi staršími kolegami z klubu som sa snažil v čo najväčšom množstve zúročiť v Bulharsku“

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa v závere uplynulého týždňa predstavila na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy svojej vekovej kategórie. V tíme trénera Milana Malatinského figurovala aj dvojica Matúš Bero a Adrián Chovan.

„Devätnástka“ sa z Bulharska vrátila s dvoma remízami a jednou prehrou. V konečnom účtovaní obsadila tretiu priečku a do ďalšej fázy kvalifikácie sa neprepracovala. Najlepším, alebo lepšie povedané jediným strelcom Slovákov, bol stredopoliar Matúš Bero, ktorý strelil všetkých päť gólov. „Osobne sa mi darilo a s mojimi výkonmi som spokojný. Mrzí ma ale, že sme nepostúpili. Som presvedčený, že sme na to mali,“ povedal po návrate z Loveču Bero. 

Tak výraznú kanonádu v podaní rodáka zo Zamaroviec ťažko niekto očakával. Okrem dvoch gólov z hry pridal až tri z bieleho bodu. „Keď prišli šance, snažil som sa ich premeniť. Všetky by som však vymenil za tímový úspech. Čo sa týka pokutových kopov, spoluhráči sa dohadovali, kto si loptu postaví na biely bod. Napokon som sa k lopte postavil ja. Keďže mi vyšiel už prvý, tak táto zodpovednosť pripadla mne,“ pokračoval Bero.

Tréningy so seniorskym tímom Trenčína zúročil v najcennejšom drese, keď patril k najlepším hráčom na ihrisku. „Skúsenosti získané od starších kolegov z klubu som sa snažil v čo najväčšej miere zúročiť aj v Bulharsku,“ dodal na záver Bero. 

Plnú porciu 270 minút odchytal Adrián Chovan. Šesť inkasovaných gólov ho mrzí a ako priznal, očakával postup. „Chytalo sa mi dobre, no všetci z nás mohli pre úspech urobiť viac. Dvakrát sme góly inkasovali v poslednej minúte a to nám napokon zlomilo väz. Chlieb sa lámal v poslednom zápase. Keby sme vyhrali, postúpime ďalej. Napriek neúspechu to považujem za veľkú skúsenosť,“ pridal Chovan. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

A-tím 8.5.2021

FL | Po gólovej prestrelke prehra na trávniku MŠK Žilina

Tím vedený Jurajom Ančicom prehral v zápase 8. kola nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa