Aktuality - archiv 18.6.2008

Godál, Šebek a Gálik po zraneniach zaberajú naplno

Boris Godál sa zotavil po problémoch so svalom, Lukáš Šebek má za sebou pauzu po operácii kolena.

Do prípravy na novú sezónu sa pod vedením Ivana Galáda zapojila naplno už aj trojica rekonvalescentov Boris Godál, Lukáš Šebek a Lukáš Gálik. Pokiaľ prvých dvoch menovaných čaká boj o miesto v zostave, mládežnícky reprezentant Gálik dostane možnosť rozohrať sa na hosťovaní v inom klube, kde dostane viac príležitostí.

Defenzívny stredopoliar alebo obranca Godál mal byť jednou z opôr pri jarnej ceste za záchranou v najvyššej súťaži. Už v druhom súboji druhej polovice sezóny sa na domácom trávniku proti Košiciam zranil a do zostavy sa už nevrátil. „Roztrhol som si predný stehenný sval na ľavej nohe,“ vrátil sa k nešťastnému momentu nádejný zadák a pokračoval: „Mal by som byť už stopercentne v poriadku. Cítim síce kondičné resty, ale idem naplno. Podstatné je, že sa cítim v pohode a kondícia sa dá dobehnúť.“

Niekdajší najlepší dorastenecký strelec Šebek ukázal svoje kanonierske vlohy aj počas zimnej prípravy, ale v jarnej časti sezóny mu po pár zápasoch nebolo dopriate ďalej bojovať o miesto na trávniku. Po problémoch s meniskom zamieril do Bratislavy pod skalpel doktora Ernesta Sivíka, ktorý v minulosti dával dokopy aj Mareka Ujlakyho alebo Samuela Slováka. „Už to je v poriadku, koleno drží. Musím sa do toho dostať a nabrať hernú prax. Je tu nový tréner a každý sa chce ukázať. Bude to ťažké, ale podstatné je, že sa už cítim v poriadku,“ povedal Šebek, ktorý si pridával individuálne tréningové dávky aj počas dovolenky.

Gálik začal s tréningom už v závere uplynulého ročníka. „Posledné tri týždne nepodarenej sezóny som trénoval s mužstvom a v Nitre som bol pripravený nastúpiť. Ťahalo sa to od návratu z Holandska. Natrhol som si väzy v kolene, našťastie nebola potrebná operácia. Dnes to je v poriadku a koleno drží,“ dodal Gálik.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel