Aktuality - archiv 11.12.2013

Štvrtok rozhoduje o ďalšom osude štadióna

Trenčiansky futbal má pred sebou jeden z najdôležitejších dní v histórii

Trenčiansky futbal má pred sebou jeden z najdôležitejších dní v histórii. Nie, zverencov trénera Martina Ševelu nečaká dôležitý zápas. Boj o ligový titul alebo postup do pohárovej Európy. Teraz sa rozhoduje o smerovaní futbalu pod Čákovým hradom nie na jednu sezónu, ale na niekoľko rokov dopredu, na desaťročia.

Na štvrtkovom zasadnutí trenčianskeho zastupiteľstva sa bude schvaľovať rozpočet mesta Trenčín na budúci rok. Jedna položka vo výške približne 100 000 eur sa týka aj búrania nekrytých tribún dnešného staručkého a nielen európskym, ale aj slovenským podmienkam už takmer nevyhovujúceho štadióna na Sihoti. Štadióna, do ktorého klub pred viac ako dvoma rokmi investoval takmer 300 000 eur len preto, aby mohol hrať ligové zápasy vo svojom meste. Preto, aby sa kapacita neobmedzila len na hlavnú tribúnu.

Teraz je však pred nami nová výzva. Výzva, ktorá môže klub posunúť vpred. Výstavba nového štadióna však musí niekde začať. Prvým krokom je zbúranie toho súčasného. Až neskutočnou zhodou okolností prišla šanca spojiť náročné búranie s výstavbou železnice. Odhadovaná suma na odstránenie nekrytých tribún 700 000 eur tak môže byť až sedemnásobne menšia. Šanca, ktorú by bol hriech nevyužiť.

Potom už nebude nič brániť výstavbe nového futbalového stánku. Budeme mať za sebou prvý krok, ktorý musí predchádzať možnosti získať dotáciu Slovenského futbalového zväzu vo výške 2,4 milióna eur, na ktorú čakajú záujemcovia v zástupe. Potom si spoločne môžeme začať plniť sen generácii hráčov a fanúšikov. Potom môžeme vytvoriť vyhovujúce prostredie pre divákov a partnerov klubu. Potom môžeme dúfať vo vytvorenie Siene slávy trenčianskeho futbalu.

Na obrázkoch vidíte malú ochutnávku projektu, ktorý je alternatívou k už zverejnenej vizualizácii SFZ. Dnes nie je ešte isté, čo bude v Trenčíne napokon vybudované. Isté však je, že v prípade urobenia prvého kroku tu bude štadión vyhovujúci štandardom UEFA. Možno to bude jednoduchšie a lacnejšie riešenie, možno kombinácia oboch projektov, ale šanca je aj na štadión najvyšších štandardov, tak ako vidíte na našej vizualizácii.

Veríme, že v napätom mestskom rozpočte sa nájde priestor pre podporu športu, ktorý dnes robí radosť tisícom Trenčanov. Sme hrdí na našich fanúšikov. Chceme, aby oni boli hrdí na svoj klub. Ďakujeme za podporu.

Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

Fotogalérie 6.7.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Seredi

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK iClinic Sereď (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak