Aktuality - archiv 29.6.2008

Začala sa druhá polovica sústredenia v Nymburku

Súboj Trenčín - Mladá Boleslav aj konfrontáciou bývalých trénerov Nitry.

Trenčianske sústredenie v Nymburku sa preklopilo do druhej polovice. Bodkou za prvým polčasom bol zápas proti FK Mladá Boleslav. Na lavičkách oboch súperov sa predstavili bývalí kormidelníci Nitry. Ivan Galád a Pavel Hapal sa pred stretnutím pozdravili a prehodili pár slov. Potom sa obaja začali koncentrovať na výkony svojich mužstiev. Po remízovom zápase sme trenčianskemu trénerovi položili niekoľko otázok.

Skúste stručne zhodnotiť doterajší priebeh kempu.

"Pri výbere miesta sústredenia sme využili naše kontakty v tomto regióne. Sme radi, že tréningový kemp sme si rozložili práve v Nymburku. Na prípravu sú tu vynikajúce podmienky. Doterajší priebeh prípravy sa odvíja podľa toho, ako sme si ho naplánovali."

Čo vám naznačil duel proti Mladej Boleslavi?

"Mužstvo ukázalo, akou cestou by mohlo smerovať a ako by mohlo získať späť to, čo Trenčínu patrí – to znamená divákov a všetky veci s tým súvisiace."

Určite ste odhalili aj nejaké rezervy...

(úsmev) "Nerád by som hovoril o našich nedostatkoch. Určite ich máme. Všetci. Vieme o nich a snažíme sa ich odstraňovať. Za výkon proti Mladej Boleslavi by som ale moje mužstvo veľmi rád pochválil. S popredným tímom českej ligy sme dokázali odohrať výbornú a vyrovnanú partiu."

Zdravá a bojovná klíma v kabíne je v športe veľmi dôležitou ingredienciou prípadného úspechu. Darí sa vám vytvoriť takúto atmosféru?

"Hodnotenie tejto témy sa mi zdá zatiaľ predčasné. Zatiaľ sme spolu iba štrnásť dní. Stanovili sme si svoj presný program a cestu. Pokiaľ sa jej budeme držať a nezídeme z nej, myslím si, že by sme mohli byť úspešní. Dôležité je, aby sa hráči, tréneri ako i celý klub držali smeru, ktorý nás môže posunúť vyššie."

Patríte medzi trénerov impulzívne prežívajúcich svoje poslanie. Do akej miery vami lomcujú emócie počas prvých dvoch týždňov v AS Trenčín?

"Moja osoba nie je dôležitá. A už vôbec nie moje emócie. Prvoradí sú futbalisti a práca realizačného tímu. Našou úlohou je presvedčiť hráčov o tom, aby v tréningoch i v zápasoch pracovali na plné obrátky. Ich úroveň chceme posunúť čo najvyššie. Moje emócie sa budú určite prejavovať pri úspechoch i neúspechoch, ale v konečnom dôsledku budú úplne nepodstatné."

Futbalisti AS Trenčín ukončia svoje české sústredenie v stredu. Bodkou za týždňovým tréningovým pobytom bude súboj s ďalším účastníkom Gambrinus ligy - Viktoriou Žižkov.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport