Aktuality - archiv 29.6.2008

Začala sa druhá polovica sústredenia v Nymburku

Súboj Trenčín - Mladá Boleslav aj konfrontáciou bývalých trénerov Nitry.

Trenčianske sústredenie v Nymburku sa preklopilo do druhej polovice. Bodkou za prvým polčasom bol zápas proti FK Mladá Boleslav. Na lavičkách oboch súperov sa predstavili bývalí kormidelníci Nitry. Ivan Galád a Pavel Hapal sa pred stretnutím pozdravili a prehodili pár slov. Potom sa obaja začali koncentrovať na výkony svojich mužstiev. Po remízovom zápase sme trenčianskemu trénerovi položili niekoľko otázok.

Skúste stručne zhodnotiť doterajší priebeh kempu.

"Pri výbere miesta sústredenia sme využili naše kontakty v tomto regióne. Sme radi, že tréningový kemp sme si rozložili práve v Nymburku. Na prípravu sú tu vynikajúce podmienky. Doterajší priebeh prípravy sa odvíja podľa toho, ako sme si ho naplánovali."

Čo vám naznačil duel proti Mladej Boleslavi?

"Mužstvo ukázalo, akou cestou by mohlo smerovať a ako by mohlo získať späť to, čo Trenčínu patrí – to znamená divákov a všetky veci s tým súvisiace."

Určite ste odhalili aj nejaké rezervy...

(úsmev) "Nerád by som hovoril o našich nedostatkoch. Určite ich máme. Všetci. Vieme o nich a snažíme sa ich odstraňovať. Za výkon proti Mladej Boleslavi by som ale moje mužstvo veľmi rád pochválil. S popredným tímom českej ligy sme dokázali odohrať výbornú a vyrovnanú partiu."

Zdravá a bojovná klíma v kabíne je v športe veľmi dôležitou ingredienciou prípadného úspechu. Darí sa vám vytvoriť takúto atmosféru?

"Hodnotenie tejto témy sa mi zdá zatiaľ predčasné. Zatiaľ sme spolu iba štrnásť dní. Stanovili sme si svoj presný program a cestu. Pokiaľ sa jej budeme držať a nezídeme z nej, myslím si, že by sme mohli byť úspešní. Dôležité je, aby sa hráči, tréneri ako i celý klub držali smeru, ktorý nás môže posunúť vyššie."

Patríte medzi trénerov impulzívne prežívajúcich svoje poslanie. Do akej miery vami lomcujú emócie počas prvých dvoch týždňov v AS Trenčín?

"Moja osoba nie je dôležitá. A už vôbec nie moje emócie. Prvoradí sú futbalisti a práca realizačného tímu. Našou úlohou je presvedčiť hráčov o tom, aby v tréningoch i v zápasoch pracovali na plné obrátky. Ich úroveň chceme posunúť čo najvyššie. Moje emócie sa budú určite prejavovať pri úspechoch i neúspechoch, ale v konečnom dôsledku budú úplne nepodstatné."

Futbalisti AS Trenčín ukončia svoje české sústredenie v stredu. Bodkou za týždňovým tréningovým pobytom bude súboj s ďalším účastníkom Gambrinus ligy - Viktoriou Žižkov.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak