Aktuality - archiv 21.4.2014

Prvý zápas Opatovského, návrat Van Kessela

Matúš Opatovský: „Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči, to ma upokojilo“

Sobotňajší víťazný zápas proti Dunajskej Strede (3:0) sa niesol aj v znamení jednej premiéry a vytúženého návratu do zostavy. Prvý corgoňligový zápas zažil stredopoliar Matúš Opatovský, do zápasového rytmu sa vrátil Gino van Kessel.

„Bol to pre mňa veľmi zaujímavý zápas. Veľmi som sa naň tešil. Rozprával som sa pred ním s trénerom a ten povedal, že je veľká šanca, aby som doňho naskočil ako striedajúci hráč,“ povedal po stretnutí rozrušene Opatovský.

Na ihrisko sa dostal tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času, keď vystriedal Harisa Hajradinoviča. „Neriešil som, kedy to príde. Dostal som pokyny a chcel som ich splniť. Priznám sa, že som mal aj trému,“ pokračoval devätnásťročný stredopoliar.

Tréneri ho na ihrisko poslali s jasnými úlohami. Hrať čo najjednoduchšie, nestrácať lopty a prihrávkami hľadať rýchlonohých krídelníkov. „Môj prvý stret s loptou nebol najlepší, našťastie z toho nevyplynulo vážnejšie ohrozenie našej brány. Rýchlo som sa upokojil a už to bolo v poriadku. Po príchode na trávnik ma povzbudili spoluhráči. To ma upokojilo,“ dodal Opatovský.

Za prvý štart v najvyššej slovenskej súťaži sa nevyhne plateniu. Pokladníkovi kabíny Petrovi Kleščíkovi však rád odvedie určenú sumu. „Myslím, že sa jedná o tridsať eur. Vôbec mi to nevadí. Za tie skvelé chvíle po zápase, kedy sme si vychutnávali pocit víťazstva, to stojí,“ radoval sa rodák zo Soblahova.

Návrat Gina van Kessela

V jarnej časti pre zranenie kolena vynechal sedem zápasov. Holandský rýchlik Gino van Kessel nastúpil až proti Dunajskej Strede. Aj on prispel k trojgólovému víťazstvu. „V prvom rade sme hrali dobre ako tím. Nemali sme síce veľa šancí, pretože hostia dobre bránili, ale dokázali sme sa presadiť strelecky,“ povedal po stretnutí.

Na trávniku strávil niečo viac ako desať minút. Počas tejto doby potvrdil strelecký inštinkt, keď uzavrel skóre zápasu. „Hralo sa mi dobre. Ďakujem divákom za podporu. Vážim si ju. Snažil som sa im odplatiť gólom. Podarilo sa,“ dodal spokojne mladý Holanďan.

Autor: mj
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
  Banská Bystrica
Fortuna liga, 19. kolo, 11.2.2023
MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 8.12.2022

Sieň slávy | Návrat k tohtoročnému inauguračnému večeru objektívom kamery ASTV

ASTV vám prináša návrat k nedávnemu inauguračnému večeru...

A-tím 7.12.2022

A-tím | Emeka podpísal novú viacročnú zmluvu

Chinonso Emeka podpísal nový kontrakt s AS Trenčín. Dvadsaťjedenročný nigérijský útočník...

ASTV 7.12.2022

Simon | AS Trenčín urobil veľmi veľa pre moju kariéru

Má za sebou pôsobenie v najvyššej belgickej a španielskej lige. Aktuálne oblieka dres...

Aktuálne 5.12.2022

Akadémia | Lobotka v hľadáčiku Realu Madrid, dobré meno AS robia aj ďalší

Stanislav Lobotka zažíva najlepšie obdobie vo svojej kariére....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport