Aktuality - archiv 14.5.2014

Rundič v nominácii srbskej dvadsaťjednotky

Srbský stopér povolaný na prípravné zápasy U21 proti Izraelu a Rakúsku

Srbský stopér AS Trenčín Milan Rundič sa ocitol v nominácii srbskej reprezentácie do 21 rokov na nadchádzajúce dva prípravné súboje. Stal sa tak ďalším reprezentantom medzi legionármi nášho klubu. V národnom tíme do 20 rokov si na minuloročnom svetovom šampionáte zahrali Nigérijčania Moses Simon a Madu Kingsley. V bosnianskej dvadsaťjednotke je Haris Hajradinovič.

Tréner Radovan Čurčič povolal ľavonohého stredného obrancu na dvojicu prípravných zápasov. Srbsko privíta 23. mája rovesníkov z Izraela a o šesť dní neskôr sa predstaví v Rakúsku. „V dvadsaťjednotke som druhýkrát. Po prvý raz však počas môjho pôsobenia v Trenčíne,“ povedal Rundič a pokračoval: „Veľmi sa teším. Vedel som, že mám šancu dostať sa do výberu, ale istotu som nemal.“

Májové prípravné stretnutia predchádzajú septembrovému záveru kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy U21. Srbi sú v 9. kvalifikačnej skupine priebežnej prvej priečke so ziskom trinástich bodov. Rovnaký zisk má druhé Belgicko, ale to má na svojom konte o zápas viac. Dvanásť bodov má Taliansko, ale rovnako ako Srbsko odohrá ešte dve stretnutia.

Rozhodujúci bude pravdepodobne vzájomný duel Srbska proti Taliansku (5. septembra), ktorý sa bude hrať na Apeninskom polostrove. Srbi potom hrajú v Severnom Írsku a Taliansko doma privíta Cyprus (9. septembra). „Dúfam, že v prípravných zápasoch si vybojujem pozvánku aj pre kvalifikačné zápasy,“ dodal Rundič.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Prípravný, 28.6.2025
MFK Karviná - AS Trenčín
17:30 Spytihněv
Prípravný, 4.7.2025
FC Zlín - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 2.7.2025

A-tím | Holúbek pokračuje v materskom klube

Odchovanec klubovej akadémie a dlhoročná opora Jakub Holúbek sa rozhodol pokračovať v AS Trenčín...

Aktuálne 2.7.2025

Klub | Od novej sezóny s vlastným B-mužstvom

Po niekoľkých rokoch využívania farmárskeho systému, v rámci ktorého naši kmeňoví hráči mali...

Fanúšikovia 1.7.2025

Fanúšikovia | Spúšťame predaj permanentných vstupeniek na sezónu 2025/2026

AS Trenčín spustil predaj permanentiek na novú sezónu....

A-tím 1.7.2025

A-tím | Zranení hráči sa vracajú späť do tréningov

​Hráči AS Trenčín, ktorí v posledných týždňoch absentovali pre rôzne zdravotné...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM