Aktuality - archiv 1.8.2014

Čögley mal takmer zatmenie pred očami

Peter Čögley: „Skoro som dostal zatmenie našťastie ma Miloš podržal, za čo mu ďakujem“

Pred zápasom by brali remízový výsledok a ten sa aj naplnil. S Hull City sme sa v prvom zápase tretieho predkola Európskej ligy rozišli bez gólov, no po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu hráči cítili, že sme neboli ďaleko od víťazstva. Od triumfu nad mužstvom z anglickej Premier League.

V úvodných minútach mali zverenci trénera Martina Ševelu pred Hullom rešpekt, ale ten sa po štvrťhodine vyparil. Hráči opäť predvádzali herný štýl, na aký sú diváci zvyknutí z domácej ligovej scény. „Môžem povedať, že sme spokojní. Nevedeli sme presne, čo od nich môžeme očakávať.  Našťastie sme rýchlo zistili, že sa proti nim dá hrať. Remíza je spravodlivá,“ povedal po stretnutí Peter Čögley. 

Krajný obranca po hodine hry chyboval. Pri autovej čiare ho prekabátil Long a v šestnástke írskeho útočníka fauloval. Loptu si na biely bod postavil Huddlestone. „Skoro som dostal zatmenie. Našťastie ma Miloš podržal, za čo mu ďakujem,“ opísal pocity z penaltovej situácie. Niekdajšiemu anglickému reprezentantovi náš kapitán pokutový kop chytil a následne ho rozhodil pri dorážke. „Vzhľadom k jeho výške som očakával, že nebude veľa vymýšľať a kopne to jednoducho. Vybral som si ľavú stranu a vyšlo to. Pri opakovanej strele sa mu snažil znemožniť skórovať, hoci som čakal, že to bude gól,“ nechal sa počuť Volešák. 

Ofenzívne chúťky potvrdil Patrik Mišák. Bol najaktívnejší strelecky a minimálne dvakrát mohol rozvlniť sieť za McGregorom. „Chýbal kúsok, iba troška šťastia. V prvom momente som loptu zbadal neskoro, pri druhej šanci mi obrancovia loptu odkopli v poslednej chvíli,“ povedal Mišák.

Zápas sa v prechodnom domove na štadióne MŠK Žilina odohral v perfektnej osem a pol tisícovej atmosfére. Hráči na ihrisku cítili podporu, za ktorú sa snažili spätne odmeniť kvalitným výkonom. „Cítili sme sa ako doma. Vďaka patrí aj domácim usporiadateľom, ktorí sa o nás perfektne postarali. O divákoch ani nehovorím. Kiežby sme pred takouto kulisou hrávali častejšie. Vzájomne sme si s tribúnami odovzdávali energiu. Chvíľami sme sa na ihrisku ani nepočuli,“ pochválil organizátorov a divákov Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak