Zápasy - archiv 7.8.2014

Od postupu nás delili iba minúty

Hull City - AS Trenčín 2:1 (1:1)

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali v odvetnom stretnutí tretieho predkola Európskej ligy UEFA na ihrisku Hull City 1:2 (1:1). Keďže doma uhrali bezgólovú remízu, so súťažou sa rozlúčili. Od senzačného postupu nás delili iba minúty. Už v druhej minúte Tomáš Malec otvoril skóre stretnutia. Tigers ešte pred prestávkou vyrovnali, ale postupový gól dokázali streliť až desať minút pred koncom riadneho hracieho času.

Hneď v prvej minúte sa na pravej strane uvoľnil Long, no jeho prihrávka do šestnástky nenašla adresáta. Následne unikol na opačnej strane Kubík, loptu poslal medzi obrancov a Malec strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia. Hull zostal po góle trochu zaskočený, ale s pribúdajúcimi minútami sa opäť dostával viac a viac pred našu šestnástku. Naopak, my sme využívali každú šancu na protiútok. V 9. min faulovali na pravej strane Kubíka. Priamy kop však nešiel prekvapujúco do pokutového územia, ale na hranicu necelých dvadsať metrov odkiaľ pálil nebezpečne Holúbek. McGregor však jeho strelu dokázal vyraziť. V 12. min poslal loptu pred bránku Essa, no Kleščík ju pred Longom upratal na rohový kop. Následne sa uvoľnoval Sagbo, ale Čögley jeho strelu zblokoval. Silný úsek súpera uzavrel Long, ktorý sa zbavil Čögleya, ale Volešák jeho strelu okolo ľavého ramena vyrazil. V 24. min unikol po pravej strane nepríjemný Sagbo. Loptu poslal na vzdialenejšiu žrď k Longovi. Ten však nebol dôrazný a Volešáka ani na dvakrát neprekonal. Na opačnej strane si nabehol na loptu z pravej strany Malec, ale tiesnený mieril nad bránku. V 27. min prišiel center z pravej strany. Essa na vzdialenejšej žrdi preskočil Holúbeka a hlavičkou k pravej žrdi vyrovnal, hoci Volešák si na loptu siahol. O päť minút neskôr prešla krížna lopta za našu obranu. Essa no vo výbornej pozícii na pravej strane nedokázal dobre zacentrovať. Hull City gól povzbudil a stále častejšie sa dostáva pred našu bránku. Volešák opäť čaroval. Lopta sa po rohu dostala k Longovi stojacemu asi päť metrov od bránkovej čiary, ale kapitán AS jeho hlavičku skvelým zákrokom vyrazil. V nadstavenom čase prvého polčasu sa po akcii Kubíka a Hajradinoviča dostal Simon, ale jeho krížnu strelu McGregor chytil.

Aj v úvode druhého polčasu sme súpera zaskočili, ale gól z toho nebol. Kubík ponúkol loptu Malecovi. Ten si položil dvoch hráčov súpera a loptu vrátil na hranicu pokutového územia. Mišák síce vystrelil dostatočne tvrdo, ale loptu jeden z obrancov tečoval asi dva metre vedľa pravej žrde. Vstup do druhého polčasu je pod taktovkou AS. Umne držíme loptu a hľadáme diery v súperovej obrane. V 55. min prišla prvá šanca Hull City v druhej časti stretnutia. Dlhú loptu na Longa však Volešák akrobaticky vyboxoval. O dve minúty neskôr minul bránku z dobrej pozície striedajúci Rosenior. Po hodine hry sa Hul City opäť začína dostávať do tempa. Zatlačil nás pred našu šestnástku a vypracoval si niekoľko štandardných situácií. V 79. min stratil Hajradinovič loptu v strede poľa, ale rýchly brejk domácich pokazil zlým prebratím lopty Long. O pár minút neskôr sme prežili závar v našej šestnástke, ktorý zakončila strela Huddlestona z diaľky letiaca len kúsok nad hornú žrď našej bránky. Lavínové útoky súpera neprestávali. V 80. min priletela lopta do šestnástky. Snodgrass ju hlavou posunul na striedajúceho Aluka a ten poslal svoj tím nechytateľnou strelou do vedenia, ktoré si skúsenejší tím postrážil. V nadstavenom čase sme mali šancu vyrovnať, keď Holúbek zahrával priamy kop z 25 metrov, ale lopta iba trafila žrď napínajúcu bránkovú sieť.

[youtube]MOgA6AB9520[/YouTube]

Góly: 27. Essa, 80. Aluko – 2. Malec

Žlté karty: 38. Long – 63. Holúbek, 90. Malec

Domáci: McGregor – Bruce (66. Ince), Davies, Chester – Huddlestone – Essa, Brady (56. Rosenior), Snodgrass, Livermore – Long (74. Aluko), Sagbo

Hostia: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Kubík, Mišák (81. Mondek), Hajradinovič (74. Opatovský), Simon (90. Rundič) – Malec

Rozhodovali: Nijhuis – Van de Ven, Schaap (Hol.)

Divákov: 21 156

[youtube]IPS9oWb9e74[/youtube]

[youtube]7EMEv6hIu9I[/youtube]

ASTV 17.3.2024

Bondarenko | V zápase nám chýbala energia, ktorá by nám pomohla vyhrať

Náš tím sa v 2. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie predstavil...

ASTV 16.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

A-tím 16.3.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Skalici

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica 1:3, keď o...

Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  bahis